رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر اعلام كرد:

۷۷۳ مورد امداد و نجات برای ۳۸۹۷ نفر، تنها در ۶ روز

۷۷۳ مورد امداد و نجات برای ۳۸۹۷ نفر، تنها در ۶ روز

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به اینکه در ۶ روز گذشته حوادث ترافیکی ۲۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت، اظهار داشت: از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ تا آخر روز دوشنبه، اول فروردین ماه ۱۴۰۱ برای ۳هزار و ۸۹۷ نفر در سطح کشور ۷۷۳ مورد مأموریت امداد و نجات انجام شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از کمیته اطلاع رسانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مهدی ولی پور اظهارداشت: گزارش طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۱ از چهارشنبه(۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰) تا دوشنبه(اول فروردین ماه ۱۴۰۱)، ۷۷۳ مورد میزان تمام مأموریت های امداد و نجات در سطح کشور است که نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد ۶۱درصدی بودیم.
وی اظهار داشت: میزان حوادث ترافیکی طی ۶ روز گذشته ۴۳۸ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد و حوادث کوهستانی ۳۳ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است.
ولی پور اضافه کرد: طی این مدت ۸۳ مورد حوادث جوی گزارش داده شده و به ۳هزار و ۸۹۷ نفر امدادرسانی انجام شده است. همینطور ۴۵۳ نفر عملیات نجات و انتقال به مناطق امن انجام شده است.
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر بیان نمود: طی ۶ روز گذشته ۳۴۶ نفر به مراکز درمانی انتقال داده شدند و برای یکهزار و ۳۴ نفر خدمات سرپایی انجام شده است. همچنین، یکهزار و ۷۹۷ نفر اسکان اضطراری داده شده اند.
وی اظهار داشت: عملیات نجات فنی ۸۲ مورد و مصدومان رهاسازی شده در سوانح ترافیکی ۹۴ نفر بوده است.
ولی پور اضافه کرد: بیشترین مأموریت امداد و نجات در استان ها در ارتباط با استان اصفهان با ۷۱ مورد، آذربایجان شرقی ۶۳ مورد و خوزستان با ۵۸ مورد بوده است.


منبع:

1401/01/03
14:15:34
5.0 / 5
745
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین