شهروندان استان اردبیل پارینه ۳۴ هزار واحد خون اهدا کردند

شهروندان استان اردبیل پارینه ۳۴ هزار واحد خون اهدا کردند

به گزارش آزمایشگاه رادین ایرنا- مدیرکل انتقال خون استان اردبیل اعلام نمود: اهالی نوعدوست استان اردبیل، سال قبل بیش از 34 هزار واحد خون در گروههای مختلف خونی اهدا کردند.


شراره دژاکام روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به افزایش سه درصدی میزان اهدای خون در این استان طی سال قبل نسبت به سال ماقبل اظهار داشت: نیاز به خون در همه ایام سال، یک نیاز مستمر و دائمی است.
وی خواهان مشارکت فعال شهروندان در اهدای خون شد و بیان کرد: اکنون میزان ذخایر خونی استان در حد استاندارد بوده و در حد یک هفته نیاز خونی در استان موجود است.
مدیرکل انتقال خون استان اردبیل اضافه کرد: مراکز انتقال خون به گروههای خونی منفی به سبب کمیاب بودن این گروههای خونی بیشتر از سایر گروه ها نیاز دارند.
وی اظهار نمود: باتوجه به نیاز به همه فراورده های خونی به ویژه گروههای خونی منفی، از شهروندان نوعدوست دعوت که در تمام طول سال برای اهدای خون و عمل خیرخواهانه خود اقدام نمایند.
دژاکام در ادامه با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی اهدای خون در روزهای تعطیلات نوروز امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل، علت این امر را سرمای هوا در روزهای پایانی سال، فراخوان سازمان انتقال خون برای تامین نیاز مراکز درمانی استان و نیز در پیش بودن ایام ماه مبارک رمضان و کاهش مرسوم میزان اهدای خون در این ماه ذکر کرد.
وی افزود: همه ساله در اوایل ماه مبارک رمضان، میزان اهدای خون کاهش پیدا می کند ولی در شب های قدر، این میزان به شکل معناداری افزایش می یابد و بر همین اساس، برای ایام ماه مبارک رمضان، علاوه بر ساعات کاری روزانه، کشیک های پس از افطار نیز در نظر گرفته شده تا خون اهدایی شهروندان استان اردبیل را دریافت نمایند.
مدیرکل انتقال خون استان اردبیل همین طور اظهار داشت: مراکز انتقال خون در همه شهرستان های این استان دایر است و در شهر اردبیل در ۲ نقطه یکی در محل ساختمان مرکزی سازمان و دیگری در جوار بیمارستان فاطمی از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه بامداد تا ۱۹ و ۳۰ دقیقه عصر آماده دریافت خون اهدایی شهروندان است.


منبع:

1401/01/12
13:48:29
5.0 / 5
880
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین