رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در گفت و گو با آزمایشگاه رادین:

کاهش آمار حوادث جاده ای نوروز به نسبت دو سال قبل

کاهش آمار حوادث جاده ای نوروز به نسبت دو سال قبل

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان کاهش ۱۶ درصدی عملیات امدادی جاده ای نسبت به سال ۹۸ اظهار داشت: کاهش سفرهای نوروزی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از علل این کاهش بوده است.


مهدی ولی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این خبر اضافه کرد: در حالیکه سال جاری با افزایش حدود ۵۰ درصدی عملیات های ترافیکی و جاده ای نسبت به سال قبل مواجه بودیم؛ اما آمارهای سال جاری نسبت به نوروز سال ۹۸ کاهش داشته است.
وی دلیل این اتفاق را رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و کاهش سفر نسبت به سالهای قبل دانست و اظهار داشت: البته همانند سالهای گذشته سوانح جاده ای و ترافیکی بیشترین عملیات های سازمان امداد و نجات هلال احمر در نوروز بوده است.
بیش از ۵۰ درصد عملیات های امداد و نجات به حوادث ترافیکی و جاده ای مرتبط بود
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه عملیات های امداد و نجات هلال احمر در نوروز سال جاری افزایش ۷۰ درصدی داشت که بیشتر از ۵۰ درصد آنرا حوادث ترافیکی و جاده ای به خود اختصاص داده بود، اضافه کرد: جاده های اصفهان، فارس و خراسان رضوی بیشترین عملیات های امدادی را داشتند.
ولی پور میزان آمادگی سازمان های امدادی با عنایت به سفرهای نوروزی را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: آمادگی کامل برای مواجه با حوادث داشتیم و با بحران و مشکلی در این زمان برخورد نکردیم.
وی یکی از موضوعات در نوروز سال جاری را ازدحام مسافر بدون مکان اقامتی در شهرهای گردشگرپذیر اعلام نمود و اضافه کرد: خیلی از مسافران بدون در نظر گرفتن محلی برای اقامت به سفر می روند در حالیکه به علت ازدحام جایی برای اقامت پیدا نمی کنند و نهادهای مرتبط مانند وزارت میراث فرهنگی و گردشگری هم راهکاری برای این مورد در نظر نگرفته بود.
رئیس سازمان امداد و نجات اظهارداشت: مسافران در این شرایط از امدادگران هلال احمر تقاضای چادر دارند که این امکان وجود ندارد چونکه هلال احمر موظف به عرضه چادر در صورت وقوع بحران و بلایا است.
طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۱ از ۲۵ اسفند سال قبل در یکهزار و ۴۰۰ پایگاه ثابت، پست موقت و سیار امداد و نجات جاده ای و مراکز عملیاتی سراسر کشور شروع شده و تا ۱۵ فرودین ادامه دارد.
این طرح از ظرفیت ۲۰ هزار نیرو که از این تعداد حدود ۱۳ هزار نفر امدادگر و نجاتگر آموزش دیده و هفت هزار نفر هم نیروی آماده مجرب، به کارگیری سه هزار دستگاه خودرو و ۱۹ فروند بالگرد امدادی در طول اجرای طرح ملی امداد و نجات جمعیت هلال احمر برخوردار می باشد.


1401/01/16
10:08:53
5.0 / 5
866
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین