تازه ترین آمار جهانی مبتلایان، فوت شدگان و بهبودیافتگان کرونا

تازه ترین آمار جهانی مبتلایان، فوت شدگان و بهبودیافتگان کرونا

آزمایشگاه رادین: آمار مجموع مبتلایان به کووید-19 در جهان تا حالا به 498 میلیون و 630 هزار و 413 نفر رسیده همین طور مرگ شش میلیون و 201 هزار و 892 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و 443 میلیون و 607 هزار و 884 نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته است.
همین طور آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۱ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
همین طور در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۱ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همین طور با ثبت بیش از ۲۶.۸ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
جدول جهانی پاندمی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۲، ۰۵۳، ۲۴۲ ۱، ۰۱۲، ۱۳۱ ۲ هند ۴۳، ۰۳۵، ۲۷۱ ۵۲۱، ۶۹۵ ۳ برزیل ۳۰، ۱۴۵، ۱۹۲ ۶۶۱، ۲۷۰ ۴ فرانسه ۲۶، ۸۳۹، ۷۲۱ ۱۴۳، ۲۴۳ ۵ آلمان ۲۲، ۶۳۴، ۰۹۸ ۱۳۲، ۳۱۱ ۶ انگلیس ۲۱، ۵۴۹، ۸۳۰ ۱۶۹، ۷۵۹ ۷ روسیه ۱۷، ۹۸۳، ۰۰۴ ۳۷۱، ۴۵۷ ۸ کره جنوبی ۱۵، ۳۳۳، ۶۷۰ ۱۹، ۴۲۱ ۹ ایتالیا ۱۵، ۲۳۸، ۱۲۸ ۱۶۰، ۶۵۸ ۱۰ ترکیه ۱۴، ۹۵۳، ۳۶۵ ۹۸، ۳۷۷ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۱۸۸ هزار و ۷۴۹ مورد مبتلاشدن و ۱۴۰ هزار و ۵۷۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه پانزدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل تا حالا در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، اتریش، بلژیک، تایلند، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرتغال، کانادا، پرو، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.
منبع:

5.0 / <5
704
1401/01/21
13:24:01
تگهای خبر: امداد , بیماری
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین