بیماری ای که زنان ۷ برابر بیشتر از مردان به آن مبتلا می شوند

بیماری ای که زنان ۷ برابر بیشتر از مردان به آن مبتلا می شوند

به گزارش آزمایشگاه رادین مطالعات جدید پزشکی نشان داده است که زنان هفت برابر بیشتر از مردان به التهاب روده بزرگ مبتلا می شوند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، نتایج این مطالعات آشکار ساخت که خطر مبتلا شدن به این بیماری روده ای ناتوان کننده معروف به "کولیت میکروسکوپی" که التهاب روده بزرگ است در زنان به میزان قابل توجهی بیشتر از مردان است.
موسسه خیریه "گاتز یوکی" در انگلیس در اینباره اعلام نمود: کولیت میکروسکوپی، التهاب روده بزرگ است که سبب بروز علائمی چون شکم درد، اسهال مداوم و آبکی در طول روز و شب و همینطور کاهش وزن، خستگی و حتی در موارد شدیدتر باعث بی اختیاری در دفع می شود.
در این مطالعه که گاتز یوکی آنرا انجام داده همینطور آمده است: باید تحقیقات بیشتری صورت گیرد تا دلیل این شکاف جنسیتی مشخص شود و به این اطمینان برسیم که این بیماری در زنان سریع تر تشخیص داده شود و درمان آن پیشرفت کند.
کارشناسان در این مطالعه یادآور شدند که کولیت میکروسکوپی می تواند عارضه ای ناتوان کننده باشد و به کیفیت زندگی بیماران به شکل گسترده ای صدمه برساند چونکه بیمار برای انجام دادن کارهای روزمره با مشکل مواجه می شود و نتایج این بیماری به انزوای بیماران و در نتیجه وخامت سلامت روان آنها می انجامد.
مطالعات آماری که پیشتر در این حوزه انجام شد، نشان داد که ۸۸ درصد از مبتلایان به این عارضه را زنان می سازند و این بیماری در اغلب آنها بین ۵۰ تا ۷۰ سالگی تشخیص داده می شود.
به گزارش ایندیپندنت، متخصصان می گویند که اگر این بیماری با استروئیدی به نام "بودزوناید" درمان گردد، کیفیت زندگی بیماران به شدت بهبود می یابد.
بررسی های قبلی همینطور نشان داده است که از هر سه بیمار مبتلا به کولیت میکروسکوپی، بیماری یک نفر را در ابتدا به اشتباه سندرم روده تحریک پذیر تشخیص داده اند و این درحالیست که تشخیص درست، مرحله نخست ضروری در روند درمان هر نوع بیماری است.1401/01/22
16:17:07
5.0 / 5
799
تگهای خبر: التهاب , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین