افزایش 80 درصدی مأموریت های هلال احمر در محیط های آبی

افزایش 80 درصدی مأموریت های هلال احمر در محیط های آبی

آزمایشگاه رادین: دبیرکل جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به این که مأموریت های هلال احمر در محیط های آبی با رشد حدود ۸۰ درصدی همراه شده است از نجات ۶۹ نفر از شهروندان گرفتار شده در محیط های آبی در نوروز اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، یعقوب سلیمانی ضمن اشاره به این که امدادگران جمعیت هلال احمر بعد از آخر سفرهای نوروزی هم در پایگاه های امدادی سراسر کشور فعال می باشند، اضافه کرد: در نوروز حدود ۲ درصد از کل مأموریت های امدادی جمعیت هلال احمر در ارتباط با سوانح و حوادث محیط های آبی بود.
وی افزود: در مدت اجرای طرح ملی امداد و نجات ۱۴۰۱ که در سرتاسر کشور انجام شد، ۴۳ مورد مأموریت و عملیات امداد و نجات در محیط های آبی توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به ثبت رسید که منجر به نجات ۶۹ شهروند گرفتار و اعزام هفت مصدوم به مراکز درمانی شده است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به این که ۱۲ مصدوم سوانح دریایی هم به صورت سرپایی درمان شدند، خاطرنشان کرد: بیشترین مأموریت در محیط های آبی در استان خوزستان با ۱۵ مورد بود که ۳۴ درصد از کل مأموریت های آبی را به خود مختص کرده است. بعد از استان خوزستان، استان بوشهر با ۱۲ مورد و اختصاص ۲۸ درصد از کل مأموریت ها، استان مازندران با چهار عملیات و اختصاص ۹ درصد از کل مأموریت ها، در رده های بعدی قرار دارند.
سلیمانی با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد مأموریت های امدادی در محیط های آبی در ۴ استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به انجام رسیده است، افزود: حادثه خیزترین روزها در حوزه حوادث محیط های آبی، روزهای ۳ و ۱۳ فروردین بودند که به ترتیب ۸ و ۶ مأموریت در این روزها انجام و برخی از شهروندان نجات داده شدند.
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به این که ناوگان هوایی جمعیت هلال احمر هم در این زمان در عملیات های محیط های آبی مشارکت داشته و برخی مصدومان را به مناطق امن منتقل کرده است، اظهار داشت: مأموریت های جمعیت هلال احمر در محیط های آبی نسبت به نوروز سال قبل رشدی ۷۹ درصدی داشته است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: ۴۹ درصد از مأموریت های جمعیت هلال احمر در محیط های دریایی، ۴۶ درصد در رودخانه ها و پنج درصد هم در سایر محیط های آبی رخ داده است که نیروهای امدادی برای نجات گرفتارشدگان و مصدومان اعزام شده بودند.
سلیمانی با تکیه بر این که بعد از آخر تعطیلات نوروزی، نیروهای جمعیت هلال احمر همچنان درحال خدمت رسانی به شهروندان هستند، اظهار داشت: نیروهای امدادی در مناطق ساحلی، کوهستانی، جاده ای و سایر مناطق کشور در طول سال حضور داشته و مشخصا تلاش ها در همه عرصه ها برای خدمت رسانی به شهروندان ادامه خواهد داشت.


منبع:

1401/01/23
21:45:53
5.0 / 5
806
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین