رئیس جمعیت هلال احمر:

توسعه توریسم سلامت در مراکز خارج از کشور در دستور کار است

توسعه توریسم سلامت در مراکز خارج از کشور در دستور کار است

آزمایشگاه رادین: رییس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه هلال احمر باید در راه تحقق شعار سال حرکت نماید از توسعه توریسم سلامت در مراکز خارج از کشور هلال احمر آگاهی داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، پیرحسین کولیوند در جلسه شورای مدیران که با حضور رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به فضیلت های ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان جمعیت هلال احمر با پیروی از سیره ائمه (ع) توزیع اقلام معیشتی را میان نیازمندان و افراد کم برخوردار آغاز نموده و در این حوزه از ظرفیت های خانه هلال استفاده می شود.
عملکرد جمعیت هلال احمر کاملا شفاف خواهد بود و به مردم گزارش می شود تا کمک های آنها در بین چه اقشاری توزیع شده است تا سطح اعتماد به جمعیت هلال احمر نیز ارتقا یابد. در همین راستا تلاش ما بر این است تا خانه های هلال جنبه ای اجتماع محور پیدا کرده و در سامان دهی مشکلات اجتماعی نیز به کمک شهروندان آیند.
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه باید از فضای رخوت و ناامیدی فاصله گرفت و روحیه تلاش، داوطلبی و از خودگذشتگی را توسعه داد، اشاره کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با درایت بی بدیل خود شعار سال را تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین تعیین کردند که کاملا متناسب با نیاز کشور در این مقطع زمانی است و جمعیت هلال احمر نیز باید در همین مسیر حرکت نماید و برنامه های خودرا منطبق با شعار سال پیش ببرد.
کولیوند افزود: یکی از مقوله های مهم که باید همچنان به آن توجه ویژه شود، مقوله آموزش است که کارهایی تا حالا انجام شده اما در امتداد توسعه هر چه بیشتر آموزش ها باید از ظرفیت مدارس و دانشگاه ها بهره برد و در همین راستا توافقات خوبی با وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم صورت گرفته است که بزودی به سمت اجرائی شدن آنها گام بر خواهیم داشت.
وی در ادامه با اشاره به خدمت رسانی جمعیت هلال احمر در عرصه های مختلف اضافه کرد: بیمارستان ها، داروخانه ها، مراکز توانبخشی و مراکز درمانی خارج از کشور جمعیت هلال احمر در راه خوبی قرار گرفته اند و در همین راستا توسعه توریسم سلامت نیز در دستور کار قرار گرفته است و تلاش می شود تا این مراکز راندمان خوبی داشته باشند و از طرف دیگر نیز تلاش می شود تا طبق قانون خدمات مناسبی به نیازمندان واقعی در این مراکز ارائه شود.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت هم افزایی اشاره کرد: در هفته های گذشته مجلس شورای اسلامی به خوبی از جمعیت هلال احمر حمایت و پشتیبانی کرد و منابع مالی خوبی برای سال جاری در اختیار جمعیت هلال احمر قرار داده است. همین طور دیدارهای خوبی با رییس قوه قضائیه و مقننه صورت گرفته که در این دیدارها از کوشش های جمعیت هلال احمر تقدیر و بر مردمی بودن، معرفی وظایف و عملکردهای جمعیت هلال احمر تاکید شد.
یکصدمین سالگرد تاسیس هلال احمر فرصت مناسب برای معرفی جمعیت
همچنین در این جلسه، یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال احمر ضمن تقدیر از کوشش های امدادگران بواسطه خدمت رسانی به کاروان های راهیان نور و مسافرین نوروزی اظهار داشت: خدمت رسانی امدادگران و کارکنان جمعیت هلال احمر در روزهای نوروز مثال زدنی بود و به بهترین شکل ممکن صورت گرفت.
ماموریت های نوروزی نشان داد که می توان با هم افزایی با سایر دستگاهها به شکل بهتری به مردم خدمت رسانی کرد و باید این رویه در سایر عرصه ها نیز مورد توجه قرار گیرد.
یکصدمین سالگرد تاسیس جمعیت هلال احمر فرصت مناسبی است تا کوشش های این جمعیت مردمی در سالهای اخیر به شهروندان معرفی شود و در امتداد توسعه روحیه ایثار و از خودگذشتگی که در جمعیت هلال احمر متجلی شده است، گام برداشت.
حمایت مجلس از هلال احمر
در ادامه این جلسه محمدرضا رضایی، رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با قدردانی از کوشش های تیم های امدادی جمعیت هلال احمر در روزهای نوروز اظهار نمود: بارها در حوادث و سوانح مختلف مشاهده کرده ایم که نیروهای خدوم جمعیت هلال احمر با از خودگذشتگی به یاری شهروندان رسیده اند.
وی اضافه کرد: نیروهای امدادی هلال احمر در روزهای نوروز با از خودگذشتگی در کنار شهروندان حضور داشتند و خدمات بهادار ای ارائه کردند که یادآور حضور ایثارگرایانه رزمندگان در دفاع مقدس بود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: نگاه مجلس به هلال احمر مثبت است و نمایندگان متوجه وظایف گوناگون و سخت جمعیت هلال احمر هستند و به همین علت حمایت ها نیز از هلال احمر ادامه خواهد یافت و حتما در حوزه های مختلف از جمعیت هلال احمر پشتیبانی خواهدنمود.


منبع:

1401/01/27
19:48:42
5.0 / 5
778
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین