با زدن کدام واکسن ها می توان به عراق سفر کرد؟

با زدن کدام واکسن ها می توان به عراق سفر کرد؟

معاون عتبات مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با بیان این خبر که اگر زائری به سبب بیماری امکان تزریق واکسن ندارد باید تست PCR منفی داشته باشد، اظهار داشت: تا حالا همه زوار با تزریق واکسن های موجود در ایران به عراق سفر کرده اند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر حسین فضلی در خصوص خدماتی که این مرکز در کشور عراق به زوار ایرانی ارائه می کند، اظهار داشت: باتوجه به امکان باز شدن مرزهای زمینی برای نیمه شعبان، پیش از نیمه شعبان یک گروه کامل شامل پزشک، پرستار، تکنسین اورژانس و پزشک اطفال به عتبات اعزام و ارائه خدمات در درمانگاه های این مرکز در نجف، کربلا و کاظمین ۲۴ ساعته شد.
وی افزود: بعد از نیمه شعبان، سفرهای نوروزی عتبات عالیات شروع شد ولی از آنجا که مرزهای زمینی همچنان باز نشده و زوار فقط بصورت هوایی اعزام می شوند، تعداد زوار ایرانی در عراق کمتر از حد انتظار بود.
فضلی اشاره کرد: باوجود این که هنوز مرزهای زمینی باز نشده و در ماه رمضان تعداد زوار نسبت به ماه های دیگر کاهش قابل توجهی دارد، اما همچنان تیم های مرکز پزشکی در کربلا، نجف و کاظمین درحال ارائه خدمات هستند.
وی با اشاره به این که برای سفر به عراق ارائه تست PCR منفی لازم نیست، اظهار داشت: دولت عراق اعلام نموده شرط ورود به عراق تزریق دو دُز واکسن است و نیاز به تست PCR منفی نیست. البته افرادی که به سبب بیماری امکان تزریق واکسن را ندارند، باید برگه تست PCR منفی ۷۲ ساعته را ارائه نمایند.
معاون عتبات مرکز پزشکی حج و زیارت در پاسخ به این که آیا عراق اجازه ورود به افرادی که واکسن ایرانی کرونا تزریق کرده اند را می دهد؟ اظهار داشت: تا حالا که هیچ مشکلی در این خصوص بروز نکرده و زوار با همین واکسن هایی که تزریق کرده اند به عراق می روند.
وی در پاسخ به این که آیا زائرانی بودند که طی این مدت در عراق به کرونا مبتلا شده باشند؟ اظهار داشت: آمار مبتلایان به کرونا در عراق و ایران کم است و موردی نداشتیم که زائر ایرانی در عراق درگیر کرونا شده و به ایران اعزام شود و طی دو ماه اخیر نیز مشکل سلامتی خاصی برای زوار ایرانی رخ نداده است.


منبع:

1401/02/05
14:32:38
5.0 / 5
833
تگهای خبر: بیماری , پرستار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین