ماجرای گم شدن دختر جوان در جنگل های هیرکانی تا افزایش مزاحمت های تلفنی اورژانس

ماجرای گم شدن دختر جوان در جنگل های هیرکانی تا افزایش مزاحمت های تلفنی اورژانس

مفقودی دختر جوان مازندرانی در جنگل های عباس آباد که تابحال فقط یک دسته کلید از او پیدا شده و کاوشهای امداد گران که همچنان ادامه دارد، تماس حدود چهار هزار مزاحم تلفنی با اورژانس و انفجار مرگبار یک منزل مسکونی در خیابان پلیس تهران، اهم اخبار حوادث هفته گذشته است.


مسئولان هلال احمر مازندران اعلام نمودند که خانواده دختر جوانی تماس گرفته، مبحث ناپدید شدن دخترشان را اعلام نمودند. بعد از گذشت یک هفته و با وجود جست وجوی گسترده تیم های امدادی هلال احمر و اهالی روستا هنوز هیچ ردی از او پیدا نشده است. دختر ۲۵ ساله روز دوشنبه ۲۲ فروردین به قصد پیاده روی در جنگل های یالبندان بخش کلار عباس آباد مازنداران از خانه خارج شد و هیچگاه برنگشت. تابحال تنها یک دسته کلید از او پیدا شده و جست وجوها همچنان ادامه دارد.
امداد گران هلال احمر همچنان با سگ های جستجو به دنبالش هستند. خبر دیگر این که عده ای البته نه تعدادی کمی؛ روزانه به منظور مزاحمت با سازمان های امدادی همچون اورژانس تماس می گیرند.
۳۸۶۴ تماس مزاحمت تلفنی با اورژانس تهران در یک هفته
یحیی صالح طبری سرپرست مرکز اورژانس تهران از ثبت ۱۵ هزار و ۷۸۹ مأموریت طی هفته گذشته در مرکز اورژانس تهران اطلاع داد و اظهار داشت: ۳۸۶۴ تماس مزاحم با این مرکز به ثبت رسید که این میزان نسبت به هفته گذشته ۱۰۰۰ تماس مزاحم بیشتر بوده است.
یحیی صالح طبری درباره حوادث هفته گذشته (۱۹ تا ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۰) عنوان کرد: در این زمان در مجموع ۱۵ هزارو ۷۸۹ مأموریت در مرکز ارتباطات ۱۱۵ اورژانس تهران به ثبت رسید که به دنبال این مأموریت ها چهار هزار و ۲۷۷ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند و ۱۱هزارو ۵۱۲ مورد هم در محل از خدمات اورژانس بهره مند شدند.
وی افزود: در این زمان ۴۸ هزارو ۳۸۹ تماس با مرکز اورژانس تهران برقرار شد که از این تعداد، ۳۸۶۴ مورد تماسهای مزاحم با این مرکز بوده است. اورژانس تهران نسبت به هفته گذشته ۱۰۰۰ تماس مزاحمت بیشتر دریافت کرده است.
آموزش کمک های اولیه به ۱۶۷ هزار نفر در سال گذشته
یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال احمر از عرضه آموزش های هشت ساعته کمک های اولیه و آشنایی با مخاطرات به ۱۶۷ هزار داوطلب و اعضای خانه های هلال سراسر کشور پارسال اطلاع داد.
سلیمانی به نقش موثر خانه های هلال در پاسخگویی به حوادث و بحران های محلی تصریح کرد و اضافه کرد: تابحال اطلاعات بیشتر از ۶ هزار خانه هلال در سامانه جامع مدیریت سوانح کشور ثبت شده است.
وی با اشاره به اینکه سال قبل در ۱۲۰۰ خانه هلال، ۶۷ هزار نفر در چارچوب کمپین «با هم بمانیم» از آموزش های کمک های اولیه بهره مند شدند، اظهار داشت: علاوه بر این، در طول سال قبل ۱۰۰ هزار نفر در سرتاسر کشور در دوره های آموزشی هشت ساعته کمک های اولیه و آشنایی با مخاطرات، شرکت کرده و آموزش دیده اند. این آموزش ها منجر به ارتقای تاب آوری جامعه در مقابل حوادث و بحران ها می شود و نیروهای آموزش دیده در ارزیابی حوادث رخ داده، توزیع کمک ها در حوادث بسیار کمک کننده هستند.
داروخانه هلال احمر آنلاین می شود
پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: با همکاری سازمان غذا و دارو درحال راه اندازی داروخانه آنلاین هستیم تا با عنایت به شبکه گسترده بیماران نیازمند در سرتاسر کشور، داروی مورد نیاز بیماران خاص را در منزل تحویل دهیم.
وی ضمن اشاره به فعالیتهای گسترده و خدمت رسانی این جمعیت اظهار داشت: امدادرسانی در حوادث و بلایا، تنها یکی از خدمات هلال احمر است. هلال احمر ایران در حوزه هایی نظیر بهداشت و درمان، تدارکات پزشکی، مسئولیت های اجتماعی و گام دوم انقلاب، بین الملل و آموزش های همگانی، در کنار مردم بوده و با حضور داوطلبان، نقش پررنگ و چشم گیری ایفا می کند. یکی دیگر از وظایف هلال احمر، پاسداری از کار خیری است که مردم انجام می دهند. این جمعیت، کمک های مردمی را به دست کسانی که نیازمند واقعی هستند می رساند و تا امروز سعی شده که در حوادث هر آنچه در توان دارد برای خدمت بی منت به مردم عرضه نماید.
انفجار و آتشسوزی مرگبار منزلی مسکونی در پایتخت
انفجار و آتشسوزی واحد مسکونی در خیابان پلیس تهران منجر به کشته شدن جوان ۳۵ ساله شد.
سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز دوشنبه در اینباره به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساعت ۰۸: ۰۷ امروز با تماس یکی از شهروندان، حادثه آتشسوزی در خیابان پلیس، خیابان کریم کاشانی به سامانه ۱۲۵ اعلام گردید که در مدت زمان دو دقیقه ماموران ایستگاه شماره ۷۳ به محل حادثه رسیدند.
ملکی اضافه کرد: با حضور آتش نشانان مشاهده شد در طبقه همکف یک ساختمان چهار طبقه تک واحدی و در یک واحد ۱۳۰ متری آتشسوزی از قسمت اتاق خواب شروع شده بود. قسمت اتاق خواب این واحد مسکونی به حیاط خلوت مشرف می شد که در این قسمت هم یک اجاق گاز وجود داشت که آتش کاملا شعله ور بود.
باند سارقان مسلح خیابان گاندی
سرهنگ مرتضی نثاری معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در بازسازی از صحنه سرقت مسلحانه خیابان گاندی تهران جزئیات دستگیری سارقان را شرح داد.
نثاری در بازسازی از صحنه سرقت مسلحانه خیابان گاندی تهران اظهار داشت: این صحنه بازسازی پرونده درگیری پلیس پیشگیری با سارقان مسلح است.
وی خاطرنشان کرد: این سرقت ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ اتفاق افتاده بود که بر مبنای مشاهدات عینی یکی از همسایه ها در شب حادثه، وی متوجه می شود که باندی از سارقان مسلح آن حالا در چنگال پلیس آگاهی و قانون است مبادرت به ورود به دو منزل کرده اند.
نثاری افزود: در منزل اول که در محدوده خیابان گاندی تهران بوده به دلیل وجود وسایل ایمنی و حفاظتی مناسب قادر به ورود و شکستن در نمی شوند اما در ورود بعدی به منزل دیگر با صاحبخانه روبرو شده و مبادرت به فرار می کنند.

دستگیری عامل انتشار محتوای غیراخلاقی در اینستاگرام
سرهنگ یوسف شاکری رئیس پلیس فتا خراسان شمالی، از دستگیری عامل انتشار محتویات غیراخلاقی در شبکه اجتماعی اینستاگرام اطلاع داد.
سرهنگ یوسف شاکری ضمن اشاره به روند پیگیری این پرونده اظهارداشت: به دنبال رصد فضای مجازی توسط کارشناسان این پلیس، فردی که مبادرت به انتشار محتویای غیراخلاقی در شبکه های اجتماعی می کرد، مورد شناسایی قرار گرفت.
وی ضمن اشاره به این که با هماهنگی مراجع قضایی این فرد در یک عملیات پلیسی دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد، اضافه کرد: متهم در نهایت پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی ارائه شد.
ادامه جست وجو برای یافتن دختر گمشده در جنگل های عباس آباد
کردگار محمودی سرپرست جمعیت هلال احمر عباس آباد اظهار داشت که عملیات جست وجو و نجات دختر جوان مفقود شده در جنگل های عباس آباد از جانب امدادگران این جمعیت بعد از پنج روز تلاش شبانه روزی بدون نتیجه آخر یافته است اما همچنان پیگیری این مورد در دستور کار قرار دارد.
دختری ۲۵ ساله بومی که تنهایی برای پیاده روی به جنگل « یالبندسرا » در بخش کلارآباد شهرستان عباس آباد رفته بود و دوربین جنگلبانی ورود او را به این منطقه جنگلی ثبت نمود بود از پس از ظهر دوشنبه هفته گذشته گم شد.
کردگار محمودی اضافه کرد: ساعت ۲۲ شب مفقود شدن دختر ۲۵ ساله بومی منطقه به هلال احمر شهرستان اعلام گردید و ۲ تیم عملیات این جمعیت از ساعت ۲۳ همان شب عملیات جست و جو را در جنگل های منطقه آغاز کردند.

تصویر تخلفات رانندگی خویش را با «پلیس من» ببینید
پلیس راهور ناجا اعلام نمود: تصویر تخلفات رانندگی که از راه دوربین ها ثبت می شود با نرم افزار کاربردی «پلیس من» قابل دیدن است.
کسانی که تخلفات رانندگی آنان از راه دوربین های جاده ای به ثبت رسیده است، با استفاده از این نرم افزار قابل رویت خواهد بود.
پلیس راهور اعلام نموده است که در بعضی از شبکه های اجتماعی و خبرگزاری ها خبری انتشار یافته که تصاویر تخلفات رانندگی در سامانه های پلیس قابل مشاهده نیست.


منبع:

5.0 / <5
737
1401/02/05
23:41:08
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , پزشك
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین