رئیس جمعیت هلال احمر :

داروخانه هلال احمر آنلاین می شود

داروخانه هلال احمر آنلاین می شود

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: با همکاری سازمان غذا و دارو درحال راه اندازی داروخانه آنلاین  هستیم تا با عنایت به شبکه گسترده بیماران نیازمند در سرتاسر کشور، داروی مورد نیاز بیماران خاص را در منزل تحویل دهیم.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، پیرحسین کولیوند در برنامه خبری ضمن اشاره به فعالیتهای گسترده و خدمت رسانی این جمعیت اظهار داشت: امدادرسانی در حوادث و بلایا، تنها یکی از خدمات هلال احمر است. هلال احمر ایران در حوزه هایی نظیر بهداشت و درمان، تدارکات پزشکی، مسئولیت های اجتماعی و گام دوم انقلاب، بین الملل و آموزش های همگانی، در کنار مردم بوده و با حضور داوطلبان، نقش پررنگ و چشم گیری ایفا می کند. یکی دیگر از وظایف هلال احمر، پاسداری از کار خیری است که مردم انجام می دهند. این جمعیت، کمک های مردمی را به دست کسانی که نیازمند واقعی هستند می رساند و تا امروز سعی شده که در حوادث هر آنچه در توان دارد برای خدمت بی منت به مردم عرضه نماید.
سهمیه داروخانه های هلال احمر افزایش می یابد
رئیس جمعیت هلال احمر به فعالیت داروخانه های این جمعیت هم اشاره نمود و اظهار داشت: مذاکراتی با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو داشتیم و هفته پیش داروخانه ویژه داروهای شیمی درمانی را راه اندازی کردیم که بتوانیم به این بیماران خدمت رسانی بهتری داشته باشیم.
کولیوند ضمن اشاره به افزایش همکاریهای هلال احمر با سازمان غذا و دارو اظهار داشت: با همکاری این سازمان درحال راه اندازی داروخانه آنلاین هستیم تا با عنایت به شبکه گسترده بیماران نیازمند در سرتاسر کشور، داروی مورد نیاز بیماران خاص را در منزل تحویل دهیم. قبلا سهمیه دارویی هلال احمر کم و حتی از برخی داروخانه های خصوصی کمتر بود که در دیدار با مسئول سازمان غذا و دارو قرار شد این سهمیه افزایش پیدا کند چونکه گاها بیمارانی که به داروخانه های هلال احمر رجوع می کنند، از قشر نیازمند جامعه هستند.
نیاز هلال احمر به بالگرد دید در شب
رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به اینکه این جمعیت، پایگاه های امدادی بسیار خوبی در جاده ها دارد که توسط امدادگران زبده و آموزش دیده اداره می شود، اضافه کرد: با عنایت به گستردگی حوادث باید در هر ۴۰ کیلومتر یک پایگاه جاده ای داشته باشیم اما هنوز با این هدف فاصله داریم.
کولیوند اضافه کرد: در مناسبت های خاص مثل ایام نوروز، پایگاه های هلال احمر با اضافه شدن پایگاه های سیار افزایش می یابد. امدادگران داوطلب زیادی با ما همکاری دارند و توانایی افزایش پایگاه های امدادی را داریم اما در مبحث ناوگان خودرویی و هوایی ضعیف هستیم. خودرو ها و آمبولانس های هلال احمر، هر ۱۰ سال یکبار با عنایت به مأموریت های سختی که این جمعیت دارد، فرسوده شده و باید نوسازی شوند. هم اکنون هم خودرو های نجات و هم آمبولانس های هلال احمر احتیاج به نوسازی دارد. حتی بالگردهای جدید هم باید به ناوگان هوایی هلال احمر افزوده شود. بویژه بالگرد دید در شب که بتوانیم در مأموریت های لازم پوشش بموقع داشته باشیم. خرید بالگرد دید در شب از اولویت های برنامه ای هلال احمر است.
کولیوند ضمن اشاره به منابع مالی و اعتبارات این جمعیت هم اظهار داشت: دولت بودجه ای را بعنوان کمک در اختیار جمعیت هلال احمر قرار می دهد. بااین حال بیشتر منابع بودجه ای از راه منابع مردمی، خیرین، داوطلبان و منابع مالی داخلی این جمعیت تأمین می شود.
رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: هلال احمر فقط در حوادث نیست که به مردم کمک می نماید بلکه این جمعیت با شناسایی افراد کم برخوردار در نقاط محروم کشور به صورت دوره ای و بدون منت در چارچوب طرح های مختلف به آنها کمک می نماید.
کولیوند ضمن اشاره به زمان رسیدن نیروهای واکنش سریع جمعیت هلال احمر به صحنه حوادث اظهار داشت: تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر افراد باتجربه و زبده ای بوده و در هر حادثه ای نخستین گروه هستند که درصحنه حضور پیدا کرده و پس از ارزیابی؛ شرایط حادثه را به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات منتقل می کنند. علاوه بر این، جمعیت هلال احمر با تربیت ۴۰ هزار امدادگر و نجاتگر در کنار داوطلبان این جمعیت در زمان حوادث و بحران ها حضور فعال دارد.
نوسازی ناوگان لجستیکی هلال احمر در سال جاری
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: یکی از موضوعات مهم هم اکنون، ضرورت بازسازی و نوسازی لجستیک و ناوگان زمینی و هوایی هلال احمر است که برنامه ریزی کردیم تا در سال ۱۴۰۱ محقق و خدماتی درشان ملت ایران به آنها عرضه شود.
کولیوند اظهار داشت: تا پیش از سال جدید، وضعیت شارژ انبارهای امدادی هلال مناسب نبود اما رئیس جمهور وقتی متوجه مبحث شد دستور داد که بودجه ای سریعا در اختیار هلال احمر قرار گیرد. این بودجه از جانب سازمان برنامه و بودجه دستخوش تغییراتی شد که امیدواریم در جلسه با سازمان برنامه و بودجه این مسئله حل شود تا بتوانیم ذخیره انبارهای هلال احمر را به حد استاندارد برسانیم. هلال احمر همیشه باید برای بحران های احتمالی آماده باشد، چادرها باید پیش از هر حادثه دوخته و آماده باشند، سایر اقلام امدادی و زیستی هم به همین شکل. نمی توان منتظر حادثه ماند و سپس برای تأمین اقلام، اقدام نمود.
همکاری با شرکتهای دانش بنیان
رئیس جمعیت هلال احمر به فعالیت شرکت نساجی و چند شرکت دارویی و درمانی هلال احمر هم اشاره نمود و اظهار داشت: در جلسه با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای تغییر شکل چادرهای هلال احمر و بروزرسانی اقلام و تجهیزات امدادی با عنایت به نیاز روز و همینطور تولید داروهای متنوع و... برای خدمت رسانی بهتر به مردم، گفتگو کردیم و درحال انتخاب چند شرکت دانش بنیان جهت همکاری هستیم. چونکه معتقدیم یکی از دستگاه هایی که می تواند برپایه شعار سال، موفق عمل کند، هلال احمر است. این جمعیت، ظرفیت های عظیمی دارد که با فعالیت بر اساس علم و فناوری می تواند توسعه بیشتری پیدا کند.
کاهش خسارات حوادث در روزهای نوروز
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: مأموریت های هلال احمر در دوره جدید افزایش پیدا کرده و حضور گسترده تری در حوادث داشته است. طبیعتا مأموریت های بیشتری هم از جانب هلال احمر انجام شده است. در روزهای نوروز، ظرفیت هلال احمر ۱۰۰ درصد افزوده شد و با همکاری خوبی که با وزارت بهداشت، پلیس راهور و... داشتیم، خسارات ناشی از حوادث کاهش پیدا کرد.
هلال احمر ایران الگو و زبانزد در حوزه فعالیتهای برون مرزی
کولیوند، فعالیتهای برون مرزی هلال احمر را در سطح جهانی، زبانزد و الگویی برای سایر جمعیت های ملی عنوان نمود و اضافه کرد: در اجلاس رهبران جمعیت های ملی، رئیس فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر در دو سخنرانی خود به فعالیتهای هلال احمر ایران اشاره نمود و این جمعیت را الگویی موفق برای سایر جمعیت های ملی دانست. جذب گروههای داوطلبی، واکسیناسیون مهاجران و اتباع خارجی و توسعه خانه های هلال از نمونه های عملکرد موفق هلال احمر ایران بوده است.
وی افزود: در این اجلاس، مبحث تحریم جمعیت هلال احمر ایران مطرح و سبب شد که فدراسیون، حسابی را داخل ایران باز کند تا در صورت وقوع حوادث، کمک های بین المللی به این حساب واریز شده و شامل تحریم نشود.
رئیس جمعیت هلال احمر به حضور این جمعیت در حوادث بین المللی هم اشاره نمود و اظهار داشت: هرجا احتیاج به کمک باشد، تیم های امداد بین المللی هلال احمر بی نظیر بوده و در هر حادثه ای می توانند مشارکت کنند. ما نخستین جمعیت ملی بودیم که در مخاصمه روسیه و اوکراین برای کمک رسانی اعلام آمادگی کردیم و به علت خدمت ماندگار، عملکرد موفق در حوادث، اقدامات پرارزش و برنامه ریزی و فعالیتهای اخیر، فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، برای اهدای جایزه هانری داویسون، هلال احمر ایران را برگزید. این یعنی موقعیت عالی جمعیت هلال احمر ایران در بین ۱۹۲ جمعیت ملی. همینطور هلال احمر ایران برای نخستین بار بعنوان رئیس کمیسیون پیشنویس مجمع جهانی صلیب سرخ انتخاب شده است.


منبع:

1401/02/07
17:45:50
5.0 / 5
823
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین