معاون امور مجلس رئیس جمهور:

جمعیت هلال احمر در ۵ ماه گذشته عملكرد بسیار خوبی داشته است

جمعیت هلال احمر در ۵ ماه گذشته عملكرد بسیار خوبی داشته است

به گزارش آزمایشگاه رادین معاون امور مجلس رئیس جمهور اظهار داشت: از زحمات رئیس، داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر قدردانی می كنم. اینها برای دولت و جمهوری اسلامی ایران، سرمایه اجتماعی خواهد آفرید، چیزی كه ما این روزها به آن نیاز داریم.


به گزارش عصر دوشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه شورای معاونین امور مجلس وزارتخانه ها و سازمان های دولتی، ضمن تشکر از زحمات رئیس جمعیت هلال احمر، بیان نمود: مانورهای انجام شده امروز برایم تازگی داشت، کارهایی که هلال احمر انجام می دهد و جمعیت قابل توجهی کار داوطلبانه و فداکارانه انجام می دهند که ظرفیت بسیار ارزشمندی است و باید قدر آنرا بدانیم.
وی تصریح کرد: برپایه فرمایشات مقام معظم رهبری و همینطور دیداری که نمایندگان مجلس به صورت ویدئو کنفرانس با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) داشتند، ایشان به همدلی، همراهی و هماهنگی و همینطور وحدت قوای سه گانه کشور بخصوص مجلس شورای اسلامی و قوه مجریه تاکید نمودند.
وی ادامه داد: رئیس جمهور هم در اولین جلسه افتتاحیه مجلس شورای اسامی اظهار داشت که ما دست همکاری به سمت مجلس شورای اسلامی دراز می نماییم و در جلسات دولت هم بر ارتقای تعامل دولت و مجلس تاکید می شود، بر این اساس ما جلسه شورای معاونین پارلمانی که متشکل از معاونین پارلمانی وزارتخانه ها و سازمان های وابسته به ریاست جمهوری است را به صورت دوره ای در دستگاه های اجرایی برگزار میکنیم.
معاون امور مجلس رئیس جمهور درباره برگزاری این دوره از نشست در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، تصریح کرد: امروز با دعوت برادر پر تلاش و فرهیخته دکتر کریم همتی، میهمان جمعیت هلال احمر بودیم و جلسه شورای معاونین پارلمانی در جمعیت هلال احمر برگزار گردید.
حل مشکلات دستگاه های اجرایی در جلسات شورای معاونین امور مجلس
امیری با اشاره به اینکه برگزاری این نشست های دوره ای در سازمان های زیر مجموعه ریاست جمهوری چه مزیتی می تواند برای دستگاه دعوت کننده داشته باشد، افزود: معمولا جلسات شورای معاونین امور مجلس که در دستگاه های اجرایی برگزار می گردد به مسائل و مشکلات مربوط به آن دستگاه که مدیران دستگاه های اجرایی دیگر باید برای حل و فصل آن کمک کنند، مطرح می شود و به جد در جهت حل مشکلات مطرح شده گام بر می داریم.
وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر در ۵ ماه اخیر نمود خوبی در رسانه ها و افکار عمومی داشته است، بیان نمود: جمعیت هلال احمر مسئولیت ها و مأموریت های مهمی را در زمان حوادث و در زمان غیربحران انجام می دهد. در جلسه امروزدکتر همتی فعالیت ها و عملکرد این جمعیت در ۵ ماه گذشته را شرح داد که این حجم از خدمات قابل تحسین است و نمودهای خوب آنرا به صورت مرتب در رسانه ها و افکار عمومی شاهد می باشیم.
حل مشکلات جمعیت هلال احمر در زمینه املاک و مستغلات وقفی
معاون امور مجلس رئیس جمهور درباره حل مشکلات مربوط به جمعیت هلال احمر در زمینه املاک و مستغلات وقفی، تصریح کرد: دکتر همایون یوسفی معاون پارلمانی جمعیت هلال احمر هم مسائلی را بیان کرد که حل آن، نیازمند همکاری دستگاه های اجرایی می باشد که بنده هم به معاونان پارلمانی دستگاه های اجرایی تاکید کردم تا در حل مشکلات مربوط به جمعیت هلال احمر کمک کنند. بنده هم در دولت مسائل مربوط به هلال احمر را پیگیری خواهم کرد.
وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار است، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر از ظرفیت مردمی ۶۰۰ هزار نفری برخوردار است، انسان هایی که در وجودشان احساس نوعدوستی و فداکاری وجود دارد و این افراد بدون چشم داشت و بدون وارد کردن بار مالی به دولت با جمعیت هلال احمر همکاری کرده و به مردم خدمت می کنند.
به قول امیری، جمعیت هلال احمر با ۸ هزار پرسنل و تعداد زیادی نیروی داوطلب و امدادگر با مخاطرات مواجه می شود، کار افرادی که در این نهاد مردمی خدمت می کنند، خیلی سخت و پرارزش است ما هم کمک می نماییم تا در جاهایی که نیاز است در جهت بالندگی و ارتقا بهتر هلال احمر، قدمی برداشته شود.
نیروی داوطلب؛ سرمایه اجتماعی است
معاون امور مجلس رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر در مبحث کرونا در کنار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خوب درخشید، اضافه کرد: به سهم خودم از زحمات دکتر همتی، داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر قدردانی می کنم. اینها برای دولت و جمهوری اسلامی ایران، سرمایه اجتماعی خواهد آفرید، چیزی که ما این روزها به آن نیاز داریم.
وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر در حل مسائل و رسیدگی به صدمه دیدگان در حوادث جاری کشور نقش بسیار مهمی دارد، امکان دارد در همه جای دنیا جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ وظایفشان را با مانور و تمرین انجام دهند، اما در کشور ما به علت پهناور بودن کشور، حوادث روزانه وجود دارد و جمعیت هلال احمر همواره آماده انجام مأموریت در سیل، زلزله و نظایرآن است.
نقش موثر نمایندگان مجلس در شکوفایی جمعیت هلال احمر
امیری به نقش موثر نمایندگان مجلس در شکوفایی جمعیت هلال احمر اشاره نمود و اظهارداشت: بطور قطع درک شرایط پرسنل جمعیت هلال احمر و مأموریت های این نهاد مردمی توسط نمایندگان مجلس در شکوفایی این جمعیت، موثر است. البته تأمین نیاز های بودجه ای جمعیت هلال احمر توسط نمایندگان مجلس همچون کارهایی است که می تواند به جمعیت هلال احمر کمک نماید، بنابراین این تعامل تعاملی مهم و سازنده خواهد بود.
معاون امور مجلس رئیس جمهور در انتها اظهار داشت: دکتر همتی در گذشته معاون پارلمانی وزارت بهداشت بود و جزو نفرات برتر در تعامل با نمایندگان مجلس محسوب می شد و از معاونین موفق دولت محسوب میشد. تجربه ای که دکتر همتی از قبل اندوخته است و این مورد در اداره جمعیتی مردم نهاد به نام هلال احمر، بسیار موثر خواهد بود.منبع:

1399/05/07
14:58:51
5.0 / 5
2040
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین