هزینه روانشناس در تهران در سال 1401

هزینه روانشناس در تهران در سال 1401

شاید هم اکنون زمان مناسبی باشد تا با یک مقایسه و آگاهی از هزینه های روانشناسی در سایر مناطق دنیا، روانشناس و روانشناسی را در تهران و ایران بیشتر مورد توجه قرار دهید.


آیا تا به حال هزینه ویزیت روانشناس در تهران را با سایر شهرهای دنیا مقایسه کرده اید؟ خوب، شاید هم اکنون زمان مناسبی باشد تا با یک مقایسه و آگاهی از هزینه های روانشناسی در سایر مناطق دنیا، روانشناس و روانشناسی را در تهران و ایران بیشتر مورد توجه قرار دهید. هزینه روانشناس در شهر لندن در سال 2022 برای هرجلسه بین 100 تا 250 پوند می شود. در برخی مناطق با هزینه های بالای زندگی لندن مبلغ ویزیت روانشناس تا 400 پوند افزایش میابد. یعنی چیزی در حدود 10 میلیون تومان برای هر جلسه 50 دقیقه ای. در تهران تعرفه رسمی روانشناس در سال گذشته کمتر از 7 دلار بوده است. البته مثل سایر شهرهای بزرگ جهان این میزان بسته به عوامل زیر متغیر بوده است:

تخصص روانشناس: روانشناسان بسیار آموزش دیده و بسیار با تجربه معمولا هزینه بیشتری دریافت می کنند.

مطب روانشناس: درمانگران در کلان ‌شهرهای بزرگ و مناطقی که هزینه‌های زندگی بالایی دارند، باید برای پرداخت صورت‌حساب‌های خود هزینه بیشتری دریافت کنند.

معروفیت روانشناس: درمانگران معروفی که تقاضای زیادی دارند اغلب هزینه بیشتری دریافت می کنند (البته این مورد در ایران کمتر مشاهده می شود).

طول جلسه درمان: هر چه جلسه طولانی تر باشد، مراجع معمولاً ویزیت بیشتری پرداخت می کند.

در سال 1401 انتظار می رود هزینه روانشناس با افزایش تعرفه 20 درصدی همراه باشد.

ویزیت روانشناس در تهران در مقایسه با تورنتو چقدر است؟

چیزی که باید در مورد قیمت های روان درمانی در تورنتو بدانید این است که آنها مانند سایر شهرهای دنیا ثابت نیستند. هزینه یک جلسه تا حد زیادی به نوع کلینیک، محل آن و نوع درمانی که به دنبال آن هستید بستگی دارد.

به طور متوسط، یک جلسه روان درمانی 50 دقیقه ای در یک مطب خصوصی در تورنتو بین 60 تا 200 دلار هزینه دارد. به‌راحتی می‌تواند به مرز 300 دلار یعنی 8 میلیون تومان برسد، مخصوصاً اگر یک مطب خصوصی در مناطق شمالی شهر باشد. این درحالی است که در تهران حق ویزیت روانشناس در مناطق شمالی شهر که هزینه های زندگی بالایی دارد حداکثر 20 دلار می باشد.

با این حال، برخی از روانشناسان از تخفیف استفاده می کنند تا جلسات را برای بیماران بدون بیمه مقرون به صرفه تر کنند. اینجا جایی است که یک دکتر روانشناس بر اساس سطح درآمد فرد، قیمت های متفاوتی را ارائه می دهد.

افرادی که درآمد کمتری دارند با توجه به تخفیف های درنظر گرفته شده، هزینه‌های کمتری می‌پردازند. افرادی که از بیمه های تکمیلی استفاده می کنند بسته به نوع بیمه مبلغ کمی را پرداخت می کنند.

راه دیگری برای فرار از نرخ‌های روان‌درمانی اغلب گران ‌قیمت وجود دارد: بررسی موسسات خیریه ‌ای که درمان رایگان ارائه می‌دهند.

برخی از دکترهای روانشناس خوب حتی عضو سازمان‌های داوطلب هستند که به آنها امکان می‌دهد خدماتی را با قیمت پایین ‌تر و حتی گاهی رایگان ارائه دهند.

آیا می توان رایگاه با روانشناس ملاقات کرد؟

ممکن است فکر کنید که روانشناس پس از دانستن این که چقدر گران است، برای شما مناسب نیست، اما صرفاً به دلیل هزینه‌ها کناره‌ گیری از رواندرمانی به هیچ وجه به شما کمکی نمی ‌کند.

برخی از مراکز مشاوره دولتی جلسه اولیه رایگان را به بیماران جدید ارائه می دهند. اما این مشاوره ها برای مشکلات سطحی و موقعیتی است. برای مشکلات روانشناختی و مسائل جدی خانوادگی کمتر می توان از این جلسات نتیجه کاملی گرفت. اما برای شروع می تواند گزینه مناسبی باشد.

از طریق این مشاوره‌های اولیه، می‌توانید تعیین کنید که کدام نوع دکتر روانشناس به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، بنابراین در پرسیدن چندین سؤال و استفاده از آن جلسات رایگان تردید نکنید.

همچنین دانش‌آموزان دبیرستانی و دانشگاهی ممکن است تحت پوشش طرح‌های بیمه ‌ای قرار بگیرند که توسط دانشگاه‌هایشان ارائه می‌شود و جلسات درمانی رایگان محدودی با روانشناس خصوصی داشته باشند. آنها می توانند از روانشناس محل تحصیل نامه ارجاع دریافت کنند.

برخی از طرح های بیمه درمانی که توسط شرکت های خصوصی به کارمندان خود ارائه می شود حتی با دسترسی به جلسات رواندرمانی رایگان نیز همراه است.

نکته اصلی این است: قبل از تصمیم گیری در مورد مراجعه به روانشناس، باید همه گزینه های خود را بررسی کنید تا ببینید با کدام یک از آنها می توانید درمان شوید. سایر موارد در اولویت های بعدی قرار می گیرند.

آیا امکان تخفیف از روانشناس وجود دارد؟

اگر سلامت روان شما برایتان مهم است هیچ وقت سعی نکنید رواندرمانی را با نرخ های پایین دریافت کنید. در طول مشاوره رایگان، ممکن است حتی نتایج برعکسی نی دریافت کنید.

اما راه‌های مختلفی برای ملاقات با روانشناس وجود دارد که ارزان ‌تر است، مانند جلسات گروهی، اما این درمان برای همه مناسب نیست.

از سوی دیگر، جلسات انفرادی را می توان در مدت زمان طولانی تری رزرو کرد. این برای کمک به بیماران است که زمان بیشتری برای کسب درآمد و پرداخت هزینه جلسات داشته باشند.

راه دیگر برای کاهش هزینه این است که تمام وظایفی که به شما داده شده است را درست انجام دهید زیرا انجام این کار باعث کاهش جلساتی می شود که باید در آن شرکت کنید.

معرفی یکی از دکترهای روانشناس خوب در تهران

بسیار خوب، پس تا اینجا با اهمیت مراجعه به یک دکتر روانشناس خوب آشنا شدید. در ادامه به معرفی یک دکتر روانشناس خوب یعنی دکتر رامین علوی نژاد می پردازیم.

وب سایت دکتر علوی نژاد با هدف برقراری ارتباط راحت بین بیمارانی که به دنبال کمک حرفه ای هستند شکل گرفت. وب سایت آقای دکتر قابلیت نوبت دهی آنلاین را برای فراهم آورده است تا به راحتی نوبت خود را رزرو کنید.

وظیفه اصلی خدمات روانشناسی دکتر علوی نژاد ارائه درمان های با کیفیت است. بنابراین بیماران نیازی به هدر دادن وقت خود در جستجوی بهترین روانشناسان در گوگل ندارند.

شما یک روانشناس را ملاقات می کنید که سال ها تجربه به نام خود دارد. تجربیاتی که ایشان را تا حدود زیادی از سایر روانشناسان متمایز می کند.

برخی از مسائل روانشناسی که دکتر علوی نژاد آن با آنها کار می کند عبارتند از: افسردگی، اضطراب، اعتیاد به مواد مخدر، آسیب های خانوادگی و بین نسلی، اختلالات وسواس فکری- اجباری، آسیب های دوران کودکی، عزت نفس پایین، و بحران زندگی و غیره.

نظرات مراجعه کنندگان به دکتر علوی نژاد

آقای کامران ع. گفتن: مرسی دکتر بابت تک تک انرژیای خوبتون و تاثیر خیلی زیادی که گذاشتید توی زندگیم دیروز خیلی خیلی گفتم که امیدوارم تمام این انرژیای مثبت هزارن برابرش برای خودتون بگرده.

خانم عاطفه م. گفتن: اقای دکتر وقتی من توی جلسات شما اومدم دیدم تفاوت بین جلسات و کارکردتون بحدی هست که اصلا با بقیه قابل قیاس نیست
خیلی ممنون از شما.

آقای امید از آلمان گفتن: اول بگم که من تجربه مشاوره پیش کس دیگه ای نداشتم و اصلا نمی تونم آقای دکتر علوی نژاد رو با روانشناس دیگری مقایسه کنم. جلسات من قطعا موثر بود. طبیعتا جلسات اول که مربوط به آشناییه، نباید خیلی انتظار خاصی داشت، ولی برعکس آقای دکتر تو همون جلسات اول خیلی حرفه ای و بنظرم صحیح، مورد و جهت مشاوره رو تشخیص دادن. اطلاعات و بروز بودن آقای دکتر برای من خیلی خیلی مفیده. از نظر شخصیتی هم که فوق العاده هستن.

آقای افشین ذ. گفتن: من ۳ ماه هست که به طور اتفاقی با آقای دکتر علوی آشنا شدم که بسیار به شناختم از خودم و اطرافیانم کمک کرد.واقعا ممنونشون هستم لطفا بررسی بفرمایید اگر نیاز به کمک روانشناسی داشتید.

خانم لیلی ب. گفتن: یادمه سال پیش لحظه تحویل سال خواسته ای که داشتم حال خوب بود… خیلی سعی کردم براش و با خوش شانسی زیاد تو این راه با شما دکتر و استاد فرهیخته دکتر علوی نژاد آشنا شدم که مسیر این حال خوب رو نشونم دادید و چراغ راه رو دادید دستم.
امسال لحظه تحویل سال دیگه خیالم راحته چون هم تو مسیر حال خوب قرار گرفتم و هم استادی چون شما راهنمای راهم هست.حال خوب قیمت نداره و انسانهای  مانند شما که برای ترویج این حال زحمت میکشند بسیار با ارزشند و من بسیار قدردان شما هستم‌.
از صمیم قلب آرزو دارم که حال خوب همیشه همراهتون باشه. هر روزتان در سال و قرن جدید پر از حال خوب

 

1401/02/14
18:22:00
5.0 / 5
1035
تگهای خبر: رپورتاژ , آموزش , تحصیل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین