وزیر ورزش و جوانان:

آماده همکاری در تمامی زمینه ها با هلال احمر هستیم

آماده همکاری در تمامی زمینه ها با هلال احمر هستیم

تهران _ ایرنا_ وزیر ورزش و جوانان هلال احمر ایران را الهام بخش سایر جمعیت ها دانست و اظهار داشت: آماده همکاری در تمامی زمینه ها با هلال احمر هستیم.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، سیدحمید سجادی، در همایش گرامیداشت فرارسیدن روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر و همین طور یکصدمین سالگرد تاسیس جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به اشتراکات کارهای جمعیت هلال احمر با عرصه ورزش کشور اظهار داشت: کارهای مشترک هلال احمر و وزارت ورزش این ظرفیت را به وجود می آورد تا جمعیت هلال احمر و وزارت ورزش بتوانند تحولی چشم گیر در ماموریت های مشترک ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: سمن ها، تشکل ها و گروههای جهادی امروز جزئی از وزارت ورزش و جوانان هستند که بصورت داوطلبانه در عرصه های مختلف فعالیت می نمایند همان اقدامی که در جمعیت هلال احمر نیز جزئی جدایی ناپذیر از کارهای امدادی و خدماتی است.

عضو کابینه دولت سیزدهم اشاره کرد: امروز وزارت ورزش بواسطه این اشتراکات آماده همکاری در تمامی زمینه ها با جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است تا بتوان در عرصه خدمت رسانی به موفقیت های بیشتری دست یافت.

سجادی افزود: امروز کارهای ورزشی و اقدامات هلال احمر در عرصه امداد و نجات با یکدیگر رابطه تنگاتنگی دارند و می توان در عرصه های بیابانی، دریایی، کوهستانی و جنگلی همکاری خوبی در عرصه امدادرسانی داشت و مجموعه ورزش کشور این آمادگی را دارد تا در محیط های آبی و در حوزه غریق نجات با جمعیت هلال احمر همکاری کند.

وزیر ورزش و جوانان اشاره کرد: امروز هم افزایی می تواند نتایج مثبتی در پی داشته باشد و مستوجب درخشش بیشتر ورزش و هلال احمر ایران در جهان باشد. دو مجموعه ای که با روحیه مروت و جوانمردی توانسته اند عملکرد درخشانی داشته باشند
توان بالای هلال احمر برای ورود به اقدامات پیشگیرانه در لطمه ها
سمیه رفیعی رییس فراکسیون محیط زیست و عضو هلال احمر نیز در این همایش اظهار داشت: هلال احمر ایران توان بالای هلال احمر برای ورود به اقدامات پیشگیرانه در اسیب ها دارد.
وی با اشاره به محورهای مورد نظر فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر اظهار داشت: یکی از محورهای اصلی در این فدراسیون، تغییرات اقلیمی است ما در کشور مان نیز متاثر از تغییرات اقلیمی هستیم.

وی با اشاره به بروز سیل و خشکسالی در نقاط مختلف کشور اضافه کرد: مردم در این مناطق متاثر از بحران های تغییرات اقلیمی می شوند و لطمه های زیادی می بینند.

رفیعی با اشاره به اقدامات پسینی جمعیت هلال احمر در اینگونه از بحران ها اظهار داشت: هلال احمر باید به اقدامات پیش گیری از بروز اینگونه بحران ها ورود پیدا کند. در گام نخست باید این مخاطرات را شناسایی کرده اثرات ناخوشایند آن عبرت بگیرند.

وی اضافه کرد: در گام بعد باید آموزش لازم به مردم منطقه داده شود تا از بروز خسارت های بیشتر جلوگیری شود. آگاهی بخشی سبب کاهش لطمه ها می شود.

رفیعی خانه های هلال مرکز مناسب برای ورود مردم هلال احمر دانست و اظهار داشت: مردم می توانند با ورود به این مراکز آموزش ها و همکاری با هلال احمر شروع کنند.

رییس فراکسیون محیط زیست وعضو هلال احمر مهاجرت های اقلیمی را در کشور و حتی در سطح منطقه ای و بین المللی را یکی از اشکالات اصلی نظام بین الملل عنوان نمود و اظهار داشت: تبادل دانش دراین زمینه میان کشورها از خسارات می تواند بکاهد.

وی بهره گیری از دانش جوانان برای کاهش خسارات ناشی از تغییر اقلیمی را یکی از راهکارهای این بحران ارزیابی کرد و اضافه کرد: کاهش فرهنگ مصرف گرایی یکی دیگر از راهکارهای کاهش خسارات است.


1401/02/20
23:19:25
5.0 / 5
829
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین