مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل:

۲۰ خانه هلال در استان اردبیل راه اندازی می شود

۲۰ خانه هلال در استان اردبیل راه اندازی می شود

به گزارش آزمایشگاه رادین مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار داشت: همزمان با هفته هلال احمر ۲۰ خانه هلال جدید در نقاط مختلف این استان راه اندازی خواهد شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا عزت اله ضربی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه تابحال ۱۹۸ خانه هلال در مناطق مختلف استان اردبیل به راه افتاده است، اضافه کرد: با آغاز به کار و راه اندازی ۲۰ خانه هلال دیگر عرضه خدمات این جمعیت به مردم افزایش خواهد یافت.
وی اظهار نمود: خانه های هلال در مناطق کم برخوردار و روستاهای دارای دهیار و با هدف آموزش روستاییان برای داشتن سرعت عمل در حوادث احتمالی و طبیعی توسط نیروهای آموزش دیده راه اندازی می شود.
مدیرعامل هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه با ایجاد خانه های هلال در روستاها، مناطق کم برخوردار، ادارات و مساجد میتوان امدادرسانی در زمان حادثه را سرعت بخشید، اظهار نمود: تمامی خدمات عرضه شده به مردم توسط جمعیت هلال احمر عام المنفعه و داوطلبانه است.
ضربی با اشاره به اینکه همه داشته های این جمعیت از مردم و برای مردم است، افزود: در این خانه ها همه نوع آموزش عرضه می شود تا مردم منطقه آمادگی لازم را برای مشارکت در حوادث احتمالی داشته باشند.
وی یادآورشد: مردم شاکله اصلی جمعیت هلال احمر هستند چون که جمعیت هلال احمر برای تمامی اقشار مختلف مردم بدون توجه به نژاد و زبان و مکان عرضه خدمت می کند.
۳۵ برنامه در هفته هلال احمر در استان اردبیل برگزار می شود
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با تبریک روز جهانی صلیب سرخ و یکصدمین سال تأسیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: سال جاری همزمان با هفته هلال احمر بیشتر از ۳۰ برنامه متنوع در نقاط مختلف این استان برگزار می شود.
ضربی اضافه کرد: برنامه های آغاز یکصدمین سالگرد تاسیس جمعیت هلال احمر و هفته هلال احمر با شعار "یک قرن خدمات بی منت" با نگاههای امدادی، درمانی، آموزشی و فرهنگی از ۱۸ اردیبهشت ماه آغاز و تا ۲۴ اردیبهشت ماه سالجاری ادامه خواهد داشت.
وی غبار روبی و عطر افشانی گلزار معطر شهدا، دیدار با ائمه جمعه شهرستان ها، حضور در نماز جمعه، دیدار و تجلیل از خانواده های شهدا بخصوص شهدای امدادگر، اهدای خون توسط داوطلبان، امدادگران و نجات گران، برگزاری مانورهای مختلف همچون امداد جاده ای و نجات کوهستان، فراخوان عضویت داوطلبان و امدادگران و برگزاری نمایشگاه توانمندی های هلال احمر را همچون برنامه های گرامیداشت هفته هلال احمر در استان اردبیل عنوان نمود.
مدیر عامل هلال احمر استان اردبیل افتتاح و راه اندازی ۲۰ خانه هلال جدید در نقاط مختلف استان، اعزام کاروان های سلامت به مناطق محروم در جهت عرضه خدمات درمانی و توزیع داروی مجانی با هدف آمادگی اعضای تیم های درمان اضطراری و تیم های واکنش سریع، آموزش چهره به چهره مردم توسط اعضای جمعیت هلال احمر، برگزاری همایش تجلیل از دانشجویان عضو هلال احمر در دانشگاه علوم پزشکی، برگزاری همایش پیاده روی، برگزاری آیین نیکو داشت با حضور خانواده بزرگ هلال و ارائه تخفیفات ویژه در مراکز جامع توانبخشی را از دیگر برنامه های هفته گرامیداشت هلال احمر در این استان ذکر کرد.
سه پایگاه امداد و نجات جاده ای در اردبیل راه اندازی می شود
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل در ادامه از راه اندازی سه پایگاه ثابت امداد و نجات جاده ای جدید در محورهای مواصلاتی این استان اطلاع داد.
ضربی با اشاره به اینکه الان ۱۳پایگاه ثابت امداد و نجات شامل ۱۲ پایگاه ثابت جاده ای و یک پایگاه ثابت کوهستانی در نقاط مختلف استان اردبیل به مسافران و مردم عرضه خدمات می کند، اظهار داشت: مجوزهای لازم برای راه اندازی سه پایگاه دیگر دریافت شده و با تأمین اعتبار مورد نیاز عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه هلال احمر علاوه بر امداد و نجات در مواقع ضروری و بحرانی، خدمات متنوع دیگری هم به مردم عرضه می کند، اضافه کرد: خیرین سال گذشته در مجموع بیشتر از ۳۰ میلیاردریال به این جمعیت کمک کردند.
مدیرعامل هلال احمر استان اردبیل اظهار نمود: علاوه بر این جمعیت هلال احمر استان سال گذشته در مجموع بیشتر از ۵۰ میلیاردریال به سه هزار و ۷۲۸ نفر در چارچوب کمک هزینه درمانی و وام قرض الحسنه به نیازمندان و فقرا کمک کرده است.
ضربی خواهان کمک و حمایت بیشتر از پیش از این جمعیت شد و بیان نمود: مردم و خیرین به راحتی می توانند از راه شماره حساب ۵۲۸۴۸۴۸۴۹۲ بانک ملت و شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۴۲۸۴۴۷۰۳۹ کمک های نقدی خویش را به حساب جمعیت هلال احمر استان اردبیل واریز نمایند.
هلال احمر اردبیل به هشت هزار و ۵۸۸ نفر امدادرسانی کرد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار داشت: عوامل این جمعیت سال قبل با انجام یکهزار و ۶۳ فقره عملیات در مواقع ضروری و بحرانی به هشت هزار و ۵۸۸ حادثه دیده همچون گرفتار شدگان در برف و کولاک جاده ها و دیگر نقاط مختلف این استان امدادرسانی کردند.
ضربی راه اندازی ۴۰ کاروان سلامت مجانی و بهرمندی ۱۲ هزار و ۸۰۹ نفر در نقاط محروم استان، عرضه آموزش کمک های اولیه، امداد و نجات و آمادگی در مقابل مخاطرات به بیشتر از ۲۷ هزار نفر، برگزاری ۲۱ دوره تخصصی امداد و نجات با شرکت ۶۷۰ نفر برای تیم های آواربردار، تیم پیشگیری از سیلاب و تیم پیش بیمارستانی و برگزاری ۶۲۴ برنامه توان افزایی ویژه برای تیم های امداد و عملیات را همچون اقدامات جمعیت هلال احمر استان اردبیل پارسال عنوان نمود.
وی برگزاری مانور پناه گیری در مواقع ضروری مانند وقوع زلزله و سیل در ۵۳ خانه هلال برای روستاییان، اجرای برنامه های مناسبتی ملی و استانی برای بیشتر از هفت هزار و ۱۰۰نفر، ارائه خدمات به بیشتر از ۳۷ هزار مسافر در ۲۵ پایگاه ثابت، سیار و موقت این جمعیت در روزهای تعطیلات نوروز، ارائه انواع خدمات درمانی به بیشتر از ۴۰ هزار نفر، ساماندهی ۱۱ تیم اضطراری درمان و بهداشت و جذب و بکارگیری ۴۰ نفر از امدادگران و نجاتگران را از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر استان اردبیل پارسال ذکر کرد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار داشت: از زمان انتشار ویروس منحوس کرونا در جامعه هلال احمر استان اردبیل بیشتر از ۳۰ هزار بسته و پک بهداشتی در میان مردم بخصوص در نقاط محروم توزیع کرده است.
ضربی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر همیشه و در همه حال کنار مردم بوده و خواهد بود، اضافه کرد: همینطور این جمعیت تابحال در مجموع پنج هزار و ۳۹۶ بسته معیشتی به ارزش بیشتر از ۲۳ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال در میان نیازمندان توزیع کرده است.
وی ضمن اشاره به این که نیروهای جمعیت هلال احمر استان اردبیل در تمام ساعات شبانه روز آماده عرضه خدمت به هموطنان هستند، اظهار نمود: مردم در صورت بروز حادثه با شماره اضطراری ۱۱۲ ندای امداد تماس بگیرند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، استان اردبیل جزو ۱۰ استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی بشمار می رود و هر از گاهی بروز حادثه هایی مانند زمین لرزه، رانش زمین، سیل، خشکسالی، صاعقه، طوفان، سرمازدگی، برف سنگین، سرما و یخبندان شدید خسارت و تلفاتی برجای می گذارد. این استان ۵۰ هزار امدادگر آموزش دیده برای بکارگیری در حوادث احتمالی غیرمترقبه دارد.منبع:

1401/02/21
20:01:43
5.0 / 5
847
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین