تاکید نماینده ویژه صلیب سرخ ژاپن بر توسعه همکاری ها با هلال احمر ایران

تاکید نماینده ویژه صلیب سرخ ژاپن بر توسعه همکاری ها با هلال احمر ایران

به گزارش آزمایشگاه رادین نماینده ویژه صلیب سرخ ژاپن در امور همکاریهای بین المللی در دیدار با پیرحسین کولیوند رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بر توسعه همکاریهای فی ما بین دو کشور اصرار کرد و اظهار داشت: هلال احمر ایران در زمینه داوطلبان سازماندهی خوبی انجام داده و عملکرد خوبی دارد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، هوری در جریان دیدار با پیرحسین کولیوند، با اشاره به اینکه زمینه های زیادی برای همکاری با هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، اظهار داشت: در گذشته همکاری هایی با هلال احمر ایران انجام شده و امروز باردیگر آماده همکاری با جمعیت هلال احمر ایران هستیم تا بتوان با هم افزایی نتایج مثبتی بدست آورد.
وی اضافه کرد: در بازدیدی که از کارخانه نساجی هلال احمر داشتیم امکانات خوب و تولیدات مناسبی در آن مجموعه وجود داشت که می توان در مواقع بحران از اقلام تولیدی آن استفاده نمود. در زمینه آموزش جوانان در مدیریت سوانح مطالب ارزشمندی در ژاپن آماده شده و می توان این تجربیات را با ایران به اشتراک گذاشت.
این مقام مسئول در صلیب سرخ ژاپن اشاره کرد: ژاپن می خواهد از تجربه ایران در زمینه داوطلبان استفاده نماید برای اینکه هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در زمینه داوطلبان سازماندهی خوبی انجام داده و عملکرد خوبی داشته است. امروز اهمیت دارد تا تجارب از نقاط مختلف جهان به اشتراک گذاشته شود تا با ارزیابی معایب بتوان عملکرد بهتری در مقابل سوانح و حوادث داشت.
ایران آماده تبادل اقلام امدادی با ژاپن است
پیرحسین کولیوند، رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در جریان دیدار نماینده ویژه صلیب سرخ ژاپن در امور همکاریهای بین المللی اظهار داشت: هلال احمر ایران بواسطه اینکه همیشه با حوادث و سوانح طبیعی مختلفی مواجه می شود در سالهای اخیر مبادرت به تولید باکیفیت ترین اقلام امدادی کرده که می تواند دراین زمینه همکاری خوبی با صلیب سرخ ژاپن داشته باشد و اقلام امدادی مورد نیاز را در اختیار این جمعیت قرار دهد.
وی اضافه کرد: ژاپن در عرصه جهانی به تولید تکنولوژی و تکنولوژی روز مشهور است و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از همکاری با صلیب سرخ ژاپن در امتداد استفاده از تکنولوژی روز استقبال می کند.
رئیس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: امروز این فرصت وجود دارد تا تجارب و دانش خودرا در حوزه آموزش و ساماندهی نیروهای انسانی در اختیار صلیب سرخ ژاپن قرار دهیم و بصورت متقابل نیز مشتاق هستیم تا از دانش صلیب سرخ ژاپن بهره مند شویم.
کولیوند افزود: یکی از اقدامات مهمی که هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در دستور کار قرار داده، تاسیس شهرک آموزشی است که می توان در این خصوص همکاری کرد و این شهرک آموزشی را در منطقه به مرکزی برای آموزش نیروهای انسانی و شبیه سازی سوانح و حوادث بدل کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: کشورهای ایران و ژاپن نقاط اشتراک فرهنگی زیادی دارند و این زمینه را برای همکاری فراهم می آورد.


منبع:

1401/02/23
23:55:15
5.0 / 5
863
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین