معاون بهداشت وزارت بهداشت مطرح كرد

تاکید بر دریافت کامل واکسن های دوران کودکی

تاکید بر دریافت کامل واکسن های دوران کودکی

به گزارش آزمایشگاه رادین معاون بهداشت وزارت بهداشت به مناسبت هفته واکسیناسیون اعلام نمود: خیلی از بیماری ها با واکسیناسیون ریشه کن شدند و سلامت کودکان ایرانی همتراز کشورهای توسعه یافته است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر کمال حیدری اظهار داشت: هفته جهانی واکسیناسیون را تبریک می گویم و خدا را شاکریم در جمهوری اسلامی با اهتمام همه مسؤلان و دست اندرکاران که در تولید و توسعه بحث واکسیناسیون داشتند، خیلی از بیماری هایی که یک زمانی برای کشور ما یک صدمه جدی تلقی می شد امروزه بشکلی حذف و ریشه کن شده و الحمدلله سلامت کودکان ایران در حد کشورهای توسعه یافته و در بعضی از شاخص ها در منطقه و جهان بسیار پیشرو هستیم.
وی ادامه داد: به این بهانه به تمام دست اندرکاران واکسیناسیون و همکاران بهداشتی خدا قوت می گوییم و از حضور مردم در مراکز برای دریافت واکسن هم قدردانی می نماییم.

وی با بیان اینکه در خیلی از بیماری ها مثل سرخجه، سرخک و فلج اطفال توفیقاتی که حاصل شد براحتی به دست نیامد، عنوان کرد: حذف و ریشه کنی این بیماری ها در ایران مورد تایید سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته است.

معاون بهداشت بیان نمود: نگرانی ما از کشورهای اطراف است که گرفتار ناامنی هستند و برخی بیماری ها در آن جا شیوع دارد و از این نظر یک تهدید برای ایران محسوب می شوند.

حیدری اضافه کرد: کشور ما از پس از انقلاب گرفتار تحریم ها و هجمه های زیادی شده، ولی با این وجود عزم دولت و وزارت بهداشت بر ارتقای سلامتی و پوشش هرچه گسترده تر واکسیناسیون قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: ازاین رو همه باید به پوشش واکسیناسیون اهتمام داشته باشند و کودکان خویش را در پوشش کامل واکسن هایی که در مراکز بهداشتی عرضه می شود، قرار دهند.

وی ضمن اشاره به اینکه ایران گواهینامه حذف سرخک را دریافت کرده است، خاطرنشان کرد: با این وجود با عنایت به مسائلی که در کشورهای همسایه شرقی رخ داده و مهاجرت هایی که از افغانستان و پاکستان صورت می گیرد، نگرانیم که با ورود این عزیزان به کشورمان و پراکندگی شان در استانهای مختلف، افرادی که واکسن خویش را دریافت نکرده اند در معرض بیماری قرار گیرند. همانطور که برخی از هموطنان عزیز به سرخک مبتلا شدند.

حیدری اظهار داشت: ازاین رو خواهشمندیم افرادی که واکسن دریافت نکرده اند حتما با رفتن به مراکز بهداشتی نسبت به واکسیناسیون کودکان خود اقدام نمایند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: متاسفانه شاهد برخی اظهار نظرهای بی مورد در چارچوب طب سنتی بوده ایم که زحماتی که سالهای متمادی برای واکسیناسیون انجام شده را خدشه دار می کند. این اظهار نظرات از بین رفتن بیماری هایی که زمانی از دغدغه های اصلی کشور بوده با واکسیناسیون را تحت الشعاع قرار داده است.

وی تصریح کرد: از مردم می خواهیم همچنان به وزارت بهداشت و سفارش های معاونت های بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی اعتماد داشته باشند و نسبت به دریافت کامل همه واکسن ها در تمام مقاطع سنی اقدام نمایند.

وی شعار سازمان بهداشت جهانی برای هفته واکسیناسیون ۲۰۲۲ "زندگی طولانی برای همه با واکسیناسیون" را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: همانطور که ما خدمتگزار مردم در امر سلامت شان هستیم، امیدواریم مردم هم با رجوع برای واکسیناسیون زندگی طولانی و باکیفیت خویش را رقم بزنند.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی ادامه داد: جا دارد از موسسات انستیتو پاستور، موسسه واکسن و سرم سازی رازی و سایر موسساتی که در حوزه تولید واکسن طی سالهای متمادی کوشیده اند، قدردانی نماییم.

معاون بهداشت خاطرنشان کرد: این موسسات در تولید واکسن برای بیماری های واگیر که آخرین مورد آن بیماری کرونا بود، بسیار زحمت کشیدند و نقش اساسی در مهار بیماری ها داشته اند. همینطور همت اندیشمندان ایرانی را در تولید واکسن های ضد کرونا که دستاورد بزرگی برای کشور بود، می ستاییم.

حیدری در انتها اظهار داشت: امیدواریم با ادامه این روند در تولید واکسن های مختلف و پوشش گسترده تر واکسیناسیون موفق باشیم.
منبع:

1401/02/26
19:15:48
5.0 / 5
815
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین