رئیس جمعیت هلال احمر :

موانع برای تولید دارو در هلال احمر رفع شد

موانع برای تولید دارو در هلال احمر رفع شد

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به تولید داروی جدید روکسی ویل در ایران اظهار داشت: با تسهیل فرایندها و رفع مشکلات فعالیت هلال احمر در حوزه دارو و تدارکات پزشکی، دستخوش تحولات بزرگ همسو با اهداف نظام و این جمعیت شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از هلال احمر، پیرحسین کولیوند در مراسم رونمایی از داروی روکسی ویل که در شرکت داروسازی هلال و با حضور رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر و دیگر مسؤلان و مدیران این سازمان و شرکتهای زیرمجموعه برگزار شد، تصریح کرد: با بهره مندی از توان و همکاری شرکتهای دانش بنیان باید فرایندها و برنامه های شغلی، تولید، کیفیت کار و نگاه مدیریتی در جمعیت هلال احمر ارتقا پیدا کند. فرایندها تسهیل پیدا کرده و مشکلات رفع گردد تا فعالیت هلال احمر در حوزه دارو و تدارکات پزشکی، دستخوش تحولات بزرگ همسو با اهداف نظام و این جمعیت شود.
وی اضافه کرد: درحال پیگیری مبحث داروخانه آنلاین با هدف تسهیل در روند دریافت دارو برای خانواده جانبازان و شهدا و نیاز نداشتن به رجوع حضوری آنان به داروخانه های هلال احمر از راه سازمان غذا و دارو هستیم.
ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ میلیون قرص در هلال احمر
دکتر حسین عطار مدیرعامل شرکت داروسازی سها هلال هم در نشست با رئیس جمعیت، گزارشی از فعالیتهای شرکت عرضه کرد و اظهار داشت: با عنایت به دریافت گواهینامه GMP توسط شرکت داروسازی سها، ظرفیت راه اندازی خط تولید جدید و ساخت داروهای جدید و استراتژیک در شرکت داروسازی سها وجود دارد که می تواند نقش بسزایی در خودکفایی داروسازی کشور ایجاد نماید.
وی اضافه کرد: داروسازی سها هلال دارای دو سایت تولید چهارباغ و شهید فقیهی در وردآورد است که با برخورداری از پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات فنی و ظرفیت تولید داروهای استراتژیک و گواهینامه GMP، نه تنها قادر به توسعه فعالیتهای تولیدی خود در زمینه جامدات، مایعات، قرص و کپسول طبق استانداردهای بین المللی است بلکه می تواند در زمینه انعقاد قراردادهای دارویی فعالیت کند.
عطار اظهار داشت: تولید شرکت داروسازی سها هلال شامل آنتی بیوتیک، داروهای قلبی عروقی و دیابت است که آنتی بیوتیک ها جایگاه ویژه ای در کشور دارند. ظرفیت این شرکت سالانه ۲۰۰ میلیون قرص، ۸۰ میلیون کپسول و ۱۰ میلیون شربت و سوسپانسیون است.
وی داروها و محصولات برند شده شرکت سها هلال را شامل آسیفن، مالوژل اس، فیناگرو، فینا پروست، ایبوپروویل و متادون عنوان نمود و اظهار داشت: وجود سیستم های مدیریت کیفیت IMS، پروانه تولید مکمل های طبیعی و فراورده های سنتی، فرایند استاندارد سازی کیفیت محصولات و بهره مندی از کارکنان تحصیل کرده، متعهد و مجرب از نقاط مثبت و عوامل عملکرد موفق شرکت داروسازی سها هلال است.
عطار ضمن اشاره به تولید داروی جدید این شرکت، توضیح داد که روکسی ویل، محصول جدید ضد درد و ضد التهاب بسیار قوی است که برای نخستین بار در ایران توسط شرکت داروسازی سها تولید و روانه بازار می شود. اثر ضد درد این دارو، ۱۰ برابر بیشتر از مسکن های مشابه و هم خانواده است که برای دردهای مزمن احشایی در بیماران بستری و با ۲ مکانیسم ضددرد متفاوت با رژیم درمانی ۷ روزه و بدون خطر وابستگی قابلیت تجویز دارد.
مدیرعامل شرکت داروسازی سها هلال اضافه کرد: از سایر کاربردهای بالینی و مزایای این دارو، نشانه گیری مسیرهای متفاوت درد و مکانیسم اثر چند گانه جهت بهبود است. اثر ضد درد بهتر در دردهای پس از عمل جراحی بعنوان دردهای همراه با التهاب را هم میتوان بواسطه مصرف این دارو پوشش داد.


منبع:

1401/03/04
11:04:20
5.0 / 5
685
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین