رییس انستیتوپاستور ایران اعلام كرد

تامین کیت های غربالگری آبله میمونی در انستیتو پاستور

تامین کیت های غربالگری آبله میمونی در انستیتو پاستور

به گزارش آزمایشگاه رادین رییس انستیتو پاستور ایران از تامین کیت های غربالگری آبله میمونی آگاهی داد و اظهار داشت: دانشگاه های علوم پزشکی منتخب در صورت تشخیص موارد مشکوک در آزمایشات غربالگری، نمونه ها را جهت بررسی تکمیلی به انستیتو پاستور ارسال خواهند کرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر رحیم سروری در این زمینه اظهار داشت: باتوجه به شیوع بیماری آبله میمونی در کشورهای مختلف و لزوم آمادگی شبکه آزمایشگاهی تشخیص مولکولی کشور جهت تشخیص بهنگام موارد مشکوک احتمالی، انستیتو پاستور ایران کیت غربالگری اولیه اورتوپاکس ویروس را طراحی نموده و آماده توزیع به آزمایشگاه های منتخب شبکه آزمایشگاهی کشور است.
وی اضافه کرد: دانشگاه های علوم پزشکی منتخب در صورت تشخیص موارد مشکوک در آزمایشات غربالگری، نمونه ها را جهت بررسی تکمیلی به انستیتو پاستور ایران ارسال خواهند کرد.
سروری همین طور اشاره کرد: انستیتو پاستور ایران از زمان شروع پاندمی کرونا نیز مدیریت کارگروه تشخیص آزمایشگاهی کووید-۱۹ را به عهده داشت و ضمن تدوین پروتکلهای تشخیص و آموزش دانشگاه های علوم پزشکی، مسئولیت تامین و نظارت بر تشخیص و کیت های تشخیصی مورد استفاده در کشور را نیز بر عهده داشت.
منبع:

1401/03/08
14:30:11
5.0 / 5
802
تگهای خبر: آموزش , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین