رییس جمعیت هلال احمر:

آوردن سگ های خانگی به محل حادثه امدادرسانی را کند می کند

آوردن سگ های خانگی به محل حادثه امدادرسانی را کند می کند

به گزارش آزمایشگاه رادین رییس جمعیت هلال احمر سرعت امداد رسانی، اظهار داشت: ازدحام مردم و آوردن سگ های خانگی به صحنه عملیات، نه فقط کمکی به کشف افراد محبوس در آوار نمی کند، بلکه سرعت امدادرسانی را نیز کند می کند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر پیرحسین کولیوند اظهار داشت: عملیات امدادرسانی در متروپل همچنان ادامه دارد و همه گروه ها شامل هلال احمر، گروههای جهادی، آتش نشانی درحال کمک هستند و تمام تلاش مان خدمت رسانی تا آخرین لحظه است.
کولیوند اشاره کرد: باتوجه به ناپایداری سازه های مجاور، هشدارهای زیادی به گروههای تجسس داده شده است اما با تمام این خطرات و لحاظ کردن موارد ایمنی، کار عملیاتی در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به ابراز لطف مردم آبادان به امدادگران اضافه کرد: از طرفی دیگر خود مردم آبادان هم در تلاشند که در عملیات آواربرداری دخیل باشند. همین طور خیلی از مردم به توزیع غذا و آب مشغولند و خیلی از آنها موکب زده اند؛ کمک های بی نظیری از طرف مردم در حال انجام می باشد که جای تقدیر دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به حضور دیگر گروههای امدادی اظهار نمود: باید به تمام گروهای امدادی که در صحنه حضور دارند خسته نباشید بگویم که در این هوای گرم، تمام قد درحال فعالیت بی دریغ هستند.
کولیوند به عدم توانایی سگ های خانگی در کشف محبوس شدگان زیر آوار اشاره نمود و اظهار داشت: از سگ های خانگی برای عملیات جست و جو نمی توان استفاده نمود. تیم های آنست (سگ های جست وجو و نجات) هلال احمر، تخصصی و آموزش دیده اند، اتفاقا سه ماه پیش تمام تیم های سگ های جست و جو و نجات هلال احمر آموزش باردیگر دیده اند و هیچ تیمی نمی تواند در صحنه عملیات متروپل، قوی تر از تیم های تخصصی و آموزش دیده عمل کند.
وی اظهار داشت: باتوجه به عمق سانحه و چشم انتظاری داغ دیدگان، طبیعی است که مردم در این شرایط عملیات آوار برداری را کند توصیف کنند اما در مقایسه با دیگر حوادث، سرعت عملیات امدادی در متروپل مناسب بوده است. شرایط این عملیات متفاوت و پیچیدگی های خاص خودرا دارد و با دیگر حوادث قابل قیاس نیست. یکی از موانع در سرعت امدادرسانی، سازه ناپایدار مجاور است که هر لحظه احتمال ریزش آن وجود دارد. مانع دیگر، ازدحام مردم در محل حادثه است که سرعت استفاده از ادوات و تجهیزات آواربرداری را به تعویق می اندازد.
رئیس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: ما تا آخرین لحظه در کنار مردم آبادان بوده و در غم آنها شریک هستیم. تمام تلاشمان هم این است که عملیات امدادی با سرعت هرچه تمام تر صورت گیرد.


منبع:

1401/03/11
14:01:08
5.0 / 5
757
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین