سازمان جهانی بهداشت هشدار داد

احتمال افزایش موارد مبتلا شدن به آبله میمونی در تابستان

احتمال افزایش موارد مبتلا شدن به آبله میمونی در تابستان

به گزارش آزمایشگاه رادین سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز گذشته (سه شنبه) اخطار داد که احتمال انتقال بیشتر بیماری آبله میمونی در اروپا و مناطق دیگر در تابستان سال جاری زیاد است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت در اطلاعیه ای اعلام نمود که منطقه اروپایی آن تابحال کانون بزرگ ترین و گسترده ترین مورد شیوع آبله میمونی بوده که به لحاظ جغرافیایی در خارج از مناطق بومیِ غرب و مرکز آفریقا گزارش شده است.
دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت نگران است که لغو اخیر محدودیت های همه گیری کووید۱۹ در سفرها و رویدادهای بین المللی می تواند بعنوان یک کاتالیزور برای انتقال سریع این بیماری عمل کند.
مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا در این حوزه اظهار داشت: طی ماه های آینده، برگزاری خیلی از جشنواره ها و تجمعات برنامه ریزی شده، زمینه های بیشتری را برای انتقال بیشتر این بیماری فراهم می کنند.
وی همینطور اضافه کرد: پتانسیل انتقال بیشتر این بیماری در اروپا و مناطق دیگر در تابستان زیاد است.
او خواهان تقویت «همکاری بین کشوری و مکانیسم های به اشتراک گذاری اطلاعات، نظارت بیشتر و ارتباطات اجتماعی» شد تا از «تقویت اطلاعات نادرست به صورت آنلاین و از راه منابع دیگر که منجر به نتایج منفی بهداشت عمومی می شود» جلوگیری شود.
همچنین روز گذشته (سه شنبه)، آژانس امنیت بهداشت انگلیس (UKHSA) هم اعلام نمود که این کشور از تاریخ هفتم ماه گذشته میلادی (مه) ۱۹۰ مورد تایید شده مبتلا شدن به آبله میمونی را ثبت کرده است.
به گزارش شینهوا، به قول آژانس امنیت بهداشت انگلیس، خطر این بیماری برای جمعیت این کشور کم است اما این آژانس از مردم می خواهد نسبت به بروز هر گونه بثورات یا ضایعات جدیدی مانند لکه، زخم یا تاول که در هر قسمت از بدنشان ظاهر می شود، هوشیار باشند.1401/03/11
22:57:30
5.0 / 5
672
تگهای خبر: بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین