با حضور نزدیك به ۵۰ گروه امدادی

سرعت آواربرداری در متروپل آبادان افزوده شد

سرعت آواربرداری در متروپل آبادان افزوده شد

به گزارش آزمایشگاه رادین رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به شروع آواربرداری سنگین در محل ساختمان متروپل آبادان اظهار داشت: با افزوده شدن دو جبهه کاری در بحث آواربرداری و اضافه شدن قرارگاه خاتم به مجموعه دستگاهها خدمات رسان سرعت آواربرداری بیشتر شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور درباره عملیات امدادرسانی به مصدومان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان اظهار داشت: بیش از ۵۰ تیم عملیاتی هلال احمر در محل سانحه متروپل حضور دارند که با دسته بندی جدیدتری که انجام شده سرعت کار بالا رفته است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: گروه های تخصصی در زمینه های مختلف در محل حضور دارند و امدادرسانی به شکل شبانه روزی ادامه دارد و حتی یک دقیقه نیز عملیات جست و جو متوقف نشده است و با تمام توان نیروهای هلال احمر در محل سانحه حضور دارند.
ولی پور اضافه کرد: جست و جو در طبقات زیرین ساختمان متروپل ادامه دارد و از شب گذشته تا حالا پیکر ۴ جان باخته این حادثه از زیر آوار بیرون کشیده شده است و همچنان نیز تا اختتام عملیات با جدیت امر امدادرسانی ادامه خواهد داشت.
وی با سفارش به شهروندان آبادانی برای فاصله گرفتن از محل حادثه، اشاره کرد: خوشبختانه به دنبال ایمن سازی محل، در شبانه روز گذشته هیچ امدادگری لطمه ندیده است اما این عزیزان با تمام توان و در سخت ترین شرایط درحال خدمت رسانی به متاثرین از حادثه ریزش ساختمان هستند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: ۴۰ تیم امدادی از خوزستان و یک تیم امدادی از لرستان، ۸ تیم آنست هلال احمر از استانهای ایلام، فارس، اصفهان و کرمانشاه و ۳ تیم تخصصی آواربرداری از کرمان که مجموعا شامل ۲۲۱ نیروی عملیاتی می شود در محل سانحه حضور و در قالب تیم های واکنش سریع، ارتباطات، آواربرداری، امدادی هوایی و آنست درحال خدمت رسانی هستند.
ولی پور اشاره کرد: ۴۶ دستگاه خودرو عملیاتی و تجهیزات بتن بری و آواربرداری تخصصی در محل حادثه حاضر شده اند و هیچ نوع کمبودی دراین زمینه وجود ندارد. علاوه بر این ۱۶ نفر از اعضای تیم حمایت های روانی جمعیت هلال احمر نیز در منطقه حضور دارند تا به خانواده های متاثرین خدمت رسانی کنند و پوشش های لازم صورت گیرد.
وی با اشاره به این که امروز عملیات وارد فاز جدیدی شده است، اظهار داشت: آواربرداری سنگین توسط ادوات و تجهیزات پیشرفته شروع شده و آوار از محل سانحه خارج می شود. قطعات بزرگ ساختمان لایه به لایه درحال برداشت است و بعد از برداشت هر لایه، محل مورد بررسی و جست و جو قرار می گیرد تا پیکری از جان باختگان در محل باقی نماند. آواربرداری سنگین سرعت جست و جو را افزایش داده است و به زودی عملیات جست و جو و آواربرداری نیز تمام می شود.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، بخش هایی از ساختمان ۱۱ طبقه متروپل در آبادان ظهر روز دوم خرداد ریزش کرد و بگفته فرماندار آبادان تا حالا پیکر ۲۹ نفر از کسانی که زیر آوار جان خودرا از دست داده اند پیدا شده و بنا بر اعلام رییس کل دادگستری خوزستان تا حالا ۱۳ نفر بازداشت شدند.


منبع:

1401/03/12
10:38:29
5.0 / 5
780
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین