میزان مناسب خواب برای هر گروه سنی چقدر است؟

میزان مناسب خواب برای هر گروه سنی چقدر است؟

به گزارش آزمایشگاه رادین اگر فکر می کنید فرزند شما به اندازه کافی می خوابد، امکان دارد در اشتباه باشید. بر اساس گزارش بنیاد ملی خواب، اغلب بچه ها کمتر از آنچه والدینشان تصور می کنند می خوابند. اما چند ساعت خواب در طول شبانه روز به رشد کودکان کمک می کند؟


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، مطالعات نشان می دهد که خواب به اندازه تغذیه و ورزش برای سلامتی فرزندان اهمیت دارد. دانشمندان معتقدند خواب کم با افزایش وزن و ایجاد دیابت نوع ۲ ارتباط دارد. محققان این تاثیر را بر وزن بدن کودکان در هر سنی (حتی نوزادان، کودکان نوپا و کودکان پیش دبستانی) مشاهده کرده اند. یک نظریه برای افزایش وزن این است که خواب ناکافی سطح هورمون هایی را زیاد می کند که اشتها و مصرف غذا را می افزایند. بنابراین، خواب کم به معنای دریافت بیشتری از غذاها و میان وعده است.
بچه هایی که خواب کافی ندارند، فاقد انرژی و تمرکز برای بازی در بیرون و انجام تکالیف مدرسه هستند. به احتمال زیاد آنها جلوی تلویزیون می نشینند و کالری کمی می سوزانند و ذهن خود و بدن خویش را به چالش نمی کشند.
خواب را در اولویت قرار دهید. اگر والدین خواب را برای خود در اولویت قرار ندهند، احتمالاً فرزندان آنها هم این کار را نخواهند کرد.
سفارش هایی که می توانید جهت کمک به خواب بهتر و طولانی مدت کودکان انجام دهید:
_ باشگاه ها و ورزش های پس از مدرسه را به تعداد قابل کنترل محدود کنید.
_ زمان خواب منظم را تنظیم و اجرا کنید.
_ فعالیتهای غیر ضروری را در ایام مدرسه محدود یا قطع کنید.
_ تلفن ها را دور از اتاق خواب نگه دارید.
_ تقریباً ۳۰ دقیقه پیش از خواب یک برنامه معمول ایجاد کنید و با فرزندان خود فعالیتهای آرام و آرامش بخش مانند خواندن، گوش دادن به موسیقی یا صحبت کردن در مورد روز آنها داشته باشید. این فعالیت ها به آنها کمک می نماید تا آرام شوند و برای خواب آماده شوند.
_ اولویت هایی را برای کودکان خردسال تعیین کنید و به کودکان بزرگتر کمک کنید تا خودشان تعیین کنند.
بنابر اعلام اداره بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، نیازهای خواب با عنایت به سن متفاوت می باشد و با بزرگ شدن کودکان کمتر می شود. نیازهای خواب در هر سن به شرح زیر است:
_ نوزادان تازه متولد شده: صفر تا ۲ ماهگی؛ ۱۲ تا ۱۸ ساعت
_ نوزادان: ۴ تا ۱۲ ماه، ۱۲ تا ۱۶ ساعت
_ کودکان نوپا: ۱ تا ۲ سال؛ ۱۱ تا ۱۴ ساعت
_ کودکان پیش دبستانی: ۳ تا ۵ سال؛ ۱۰ تا ۱۳ ساعت
_ کودکان مدرسه ای: ۶ تا ۱۲ سال؛ ۹ تا ۱۲ ساعت
_ نوجوانان: ۱۳ تا ۱۸ سال؛ ۸ تا ۱۰ ساعت
_ بزرگسالان: ۱۸ سال به بالا؛ ۷ تا ۹ ساعت
منبع:

1401/03/14
13:30:49
5.0 / 5
924
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین