رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر در گفت و گو با آزمایشگاه رادین اعلام كرد:

حضور بیشتر از ۳۰ بانوی امدادگر در حادثه متروپل آبادان

حضور بیشتر از ۳۰ بانوی امدادگر در حادثه متروپل آبادان

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر، نقش آفرینی زنان هلال احمر در حادثه متروپل آبادان را قابل تحسین دانست و اظهار داشت: در این حادثه بیشتر از ۳۰ بانوی آموزش دیده و آماده در چارچوب تیم های سحر برای انجام فعالیتهای پشتیبانی و حمایت های روانی مصیبت دیدگان حضور فعال داشتند.


راضیه عالیشوندی در سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر در گفت و گو با ایرنا با تبیین نقش و جایگاه موثر زنان در جامعه اضافه کرد: در مجموع بیشتر از ۱۱۳ هزار نفر از بانوان کشور با عضویت فعال در جمعیت هلال احمر بعنوان بخش عظیمی از سرمایه های این نهاد عام المنفعه محسوب می شوند.
وی افزود: ۱۵ هزار بانوی امدادگر با کسب مهارت و آموزش های تخصصی امدادی بعنوان امداد و نجاتگر هلال احمر در چارچوب تیم های توانا، علاوه بر حضور در میادین اجتماعی و فرهنگی خدمت، حالا در سنگر امدادرسانی و پوشش امدادی حوادث طبیعی و غیر طبیعی فعالیت می نمایند.
فعالیت ۷۰ هزار بانوی داوطلب در عرصه فعالیتهای اجتماعی هلال احمر
عالیشوندی ضمن اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درباره جایگاه والای زنان در تعالی جامعه اضافه کرد: برپایه این منویات، زنان با عنایت به نقش بسیار موثری که در صحنه خانواده، تربیت و رشد صحیح فرزندان خود دارند، می توانند مبنای شکل گیری جامعه ای بالنده و فهیم شوند.
رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به بهره گیری سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از روحیه و ظرفیت زنان و مادران کشور اضافه کرد: بیشتر از ۷۰ هزار بانوی عضو داوطلب جمعیت هلال احمر، امروز با تقویت روحیه و با تاسی از سیره ائمه اطهار بخصوص توجه به وجهه کرامت حضرت فاطمه معصومه(س) در عرصه های مختلف، در این نهاد عام المنفعه با توجه و تاکید بر حفظ کرامت انسانی فعالیت می نمایند.
۴۱ هزار دختر و بانوی عضو جوان هلال احمر، سرمایه امروز، سربلندی فردای ایران
عالیشوندی به حضور ۴۱ هزار و ۶۰۷ بانوی عضو سازمان جوانان هلال احمر بعنوان سرمایه مهم این نهاد مردمی اشاره نمود و اضافه کرد: یکی از اساسی ترین فعالیتهای هلال احمر، برنامه ریزی مدون و منسجم برای آموزش معارف شناختی و انسانی بر پایه اصول و آموزه های دینی و قرار دادن دختران و بانوان کشور در راه تعالی، رشد فکری، تقویت روحیه خود باوری و اعتماد به نفس در آنان است.
حضور در عرصه های اجتماعی و فرهنگی، برگزاری اردوهای متنوع و کاربردی و برگزاری دوره های مختلف آموزشی ویژه دختران و بانوان عضو این نهاد مردمی از مصادیقی بود که رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر در این حوزه به آن اشاره نمود.منبع:

1401/03/17
11:38:39
5.0 / 5
791
تگهای خبر: آموزش , امداد , هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین