موضوعات تابستانی رادیو سلامت اعلام شد

آبله میمونی، کرونا و تربیت جنسی کودکان

آبله میمونی، کرونا و تربیت جنسی کودکان

به گزارش آزمایشگاه رادین رادیو سلامت در روزهای تابستان با تدارک چندین برنامه، به موضوع هایی همچون: آبله میمونی، کرونا، سلامت روان در دوران کرونا و تربیت جنسی کودکان، می پردازد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت، صدیقه اعتمادسعید، مدیر رادیو سلامت، اصرار کرد که در تابستان پیش رو برنامه های این شبکه رادیویی، با رویکرد خبری، اطلاع رسانی و با محتوایی شاد و امیدبخش روانه آنتن می شود.
صدیقه اعتماد سعید درباره برنامه هایی که مقرر است تابستان روانه آنتن شود، توضیح داد: رادیو سلامت سال جاری تابستان هم میهمان لحظه های مخاطبانش خواهد بود و به قرار همیشگی با رصد نیازها و درخواست های مردم عزیز و شنوندگان فهیم رادیو برنامه هایی را در سه محور اصلی برای مخاطبانش تدارک دیده است. طبق وظیفه ذاتی رسانه، خبر، اطلاع رسانی و سرگرمی از عمده کارهای رسانه است که در یک رسانه تخصصی مانند رادیو سلامت این بخش ها با محوریت سلامت طراحی شده است.
وی ضمن اشاره به برنامه های صبحگاهی عنوان کرد: برنامه صبحگاهی با عنوان «به زندگی سلام کن» با رویکرد خبری، اطلاع رسانی و با محتوایی شاد و امیدبخش در چارچوب بخش های متنوع هر روز از شنبه تا پنجشنبه همراه مخاطبان خواهد بود. یکی از بحث های مهم در سلامت بحث پیشگیری است. در همه جوامع پیشرفته، توسعه یافته و رو به رشد پیشگیری امری واجب و مقدم بر درمان است و بر اساس همین قاعده در دو بخش کمربندی یکی ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه بامداد با عنوان فراسو و دیگری ساعت ۱۵ عصر با عنوان مجله پزشکی به انواع بیماریها و روش های پیش گیری از آنها می پردازیم.
مدیر رادیو سلامت با تاکید بر این مورد که تابستان زمان مناسبی برای برنامه ریزی جهت اوقات فراغت اقشار مختلفی از جامعه مانند دانش آموزان است، اضافه کرد: همانطور که میدانید فراغت به معنای بیکاری نیست، بلکه فارغ شدن از یک مسئولیت و پرداختن به کارهای دیگر است. ازاین رو در برنامه های خانواده محور، شاد و سرگرم کننده از قبیل خونه زندگی و عصری نو تلاش داریم تابستانی شاد و دلچسب برای شنوندگان مان داشته باشیم. تابستان سال جاری با مسابقات مختلف، بخش های کوتاه سرگرم کننده، برنامه های طنز سلامت محور همچون نیشتر و نیشگون بطور قطع صدای رادیو سلامت شنیدنی تر خواهد بود.
او همینطور بیان کرد باتوجه به آثار روانی ـ اجتماعی کرونا در جامعه، برنامه «با هم حرف بزنیم»، مهارت های کنترل اضطراب و استرس و تاب آوری اجتماعی را با حضور کارشناسان بررسی و راه های کاربردی عرضه می دهد. با برنامه «مثبت تربیت» در روزهای تابستان آموزش والدین در حوزه تربیت جنسی مورد توجه رسانه قرار دارد و سه شنبه ها با حضور کارشناسان به سوالات مخاطبانمان جواب می دهیم.
اعتمادسعید درباره پخش برنامه هایی با محوریت آبله میمونی عنوان کرد: یکی از سوالاتی که امروز به کرات از ما پرسیده می شود، سوال درباره ی آبله میمونی و امکان شیوع آن است. لازم است یک نکته را توضیح بدهم برای آنکه یک بیماری تبدیل به یک عالم گیری یا پاندمی شود، الزاماتی باید وجود داشته باشد. همچون توانایی های عامل بیماری (ویروس، باکتری، ...)، روش های سرایت و طرق انتقال، سازگاری های محیطی و بسیاری موارد دیگر. آبله میمونی به ذاته بیماری نیست که مانند کووید ۱۹ یا انواعی از آنفولانزاها به این سرعت و به این حجم سرایت یابد و خطر کلی مبتلا شدن به آبله میمونی هنوز برای عموم مردم کم است. گر چه باید منتظر بود و تغییرات ژنتیک این ویروس را رصد کرد تا در مورد همه گیری آن اظهار نظر کلی کرد. ازاین رو آنچه که باید مخاطبان ما درمورد پیش گیری از این بیماری بدانند این است که لازم است دست ها را به صورت دقیق و مرتب بشویند. از دست زدن به سطوح آلوده اجتناب کنند و کماکان از ماسک استفاده کنند.
وی اشاره کرد: درمورد بیماری کووید هم لازم به یادآوری است که هنوز هیچ کدام از سازمان های متولی سلامت نه در سطح جهان و نه در سطح کشور آخر همه گیری کرونا را اعلام نکرده اند و هر آن امکان دارد تغییری در جهش این ویروس و اوج باردیگر آنرا داشته باشیم. ازاین رو با یادآوری مصائب دو سال گذشته، سفارش می نماییم تا آخر این همه گیری و اعلام مراجع رسمی صبوری کنید و با بهره گیری از ماسک و رعایت نکات بهداشتی به سلامت خودمان، خانواده هایمان و همه افراد جامعه کمک نماییم.
اعتمادسعید در انتها اظهار داشت: آنچه امروز و هم اکنون جامعه ما به آن نیاز دارد، شادی، نشاط، امید و افزایش سرمایه های اجتماعی است و لازمه همه این ها خود مراقبتی و ارتقای سلامت است. در این جهت بزرگترین مشاور و سرمایه ما مخاطبان هستند که امیدواریم همچون گذشته با تماس ها و پیشنهادهایشان ما را حمایت کنند.
صدیقه اعتماد سعید


منبع:

1401/03/20
14:45:34
5.0 / 5
787
تگهای خبر: آموزش , استرس , امداد , باكتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین