دكتر خیراندیش در گالیكش:

گلستان در آینده قطب گیاهان دارویی کشور می شود

گلستان در آینده قطب گیاهان دارویی کشور می شود

به گزارش آزمایشگاه رادین گلستان پدر طب سنتی ایران ضمن اشاره به افق های بسیار روشن پیش روی استان گلستان در حوزه گیاهان دارویی، اظهار داشت: در آینده نزدیک استان گلستان به قطب گیاهان دارویی کشور تبدیل خواهد شد.


دکتر خیراندیش در گفت و گو با ایسنا در حاشیه بازدید از دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان گلستان ضمن اشاره به این که ایجاد این دهکده نشان از اهتمام گلستانی ها برای توسعه فعالیت در این عرصه مهم و راهبردی است که البته نیازمند حمایت مستمر و نوآوری به صورت مداوم است.
وی با اشاره به اینکه انتخاب محل ایجاد این دهکده به خوبی صورت گرفته است، اضافه کرد: محل راه اندازی این دهکده هم با مناطق کاملا مرطوب در گلستان فاصله دارد و هم فاصله خوبی را با مناطق بیابانی و کویری آن بوجود آورده است و به نظر می آید قرار گرفتن در کوهپایه و منطقه خاص بشویلی گالیکش مناسب و هوشمند باشد.
پدر طب سنتی ایران با تکیه بر این که امروزه با افزایش رو به رشد تقاضا جهت استفاده و مصرف گیاهان دارویی در سطح دنیا و کشورمان روبه رو هستیم، تصریح کرد: قطعا تا پنج سال آینده با یک حجم فزاینده ای در تقاضا در عرصه مصرف گیاهان دارویی در کشور رو به رو خواهیم شد.
خیراندیش با سفارش ای در خصوص کاشت انواع مختلف گیاهان دارویی و ایجاد بانک بذر این گیاهان در استان گلستان، اظهار داشت: جهاددانشگاهی بعنوان یک نهاد مورد وثوق علمی می تواند در این عرصه به پیشگیری از نابودی و از بین رفتن برخی گونه های مفید گیاهان دارویی کمک شایانی کند.
وی افق پیش روی دهکده گیاهان دارویی استان گلستان را بسیار روشن دانست و خاطرنشان کرد: تردیدی نداشته باشید شما در آینده به قطب گیاهان دارویی کشور تبدیل خواهید شد که برای این مهم راهی سخت را در پیش دارید که با عنایت به برنامه ریزی ها و تدابیر شما آنرا قابل وصول می بینم.
این متخصص طب سنتی با تکیه بر این که باید کوشش کرد تا تمامی گونه های گیاهان دارویی استان گلستان در این دهکده کشت شود، افزود: از مزرعه نمایشی و آموزشی بیشتر از همیشه بهره گرفته و تلاش کنید دانشجویان را به این حوزه علاقه مند کنید.
منبع:

1401/03/22
10:12:17
5.0 / 5
780
تگهای خبر: آموزش , دارو , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین