ادعای کره شمالی در مورد منشاء کرونا در این کشور

ادعای کره شمالی در مورد منشاء کرونا در این کشور

آزمایشگاه رادین: پیونگ یانگ، بالن های ارسالی از سمت کره جنوبی را عامل همه گیری کرونا در کره شمالی می داند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، کره شمالی امروز (جمعه) اعلام نمود که همه گیری کرونا در این کشور با ابتلای افرادی شروع شده است که با بالن های ارسالی از سمت کره جنوبی به داخل خاک این کشور در تماس بوده اند.
مقامات پیونگ یانگ قبل تر نیز احتمال داده بودند که شهروندان کره شمالی بوسیله بالن های آلوده به ویروس کرونا که از سمت کره جنوبی به داخل خاک این کشور ارسال می شوند، به بیماری کرونا مبتلا شده اند.
کره شمالی در سالهای قبل بارها نسبت به پخش اعلامیه های تبلیغاتی مقابل دولت پیونگ یانگ توسط بالن هایی که از سمت کره جنوبی به داخل خاک کره شمالی ارسال می شوند، ابراز خشم کرده است.
در هر حال مقام های کره جنوبی این احتمال که بالن های ارسال شده به سمت کره شمالی آلوده به ویروس کرونا بوده اند را رد کردند.
با این وجود رسانه های دولتی کره شمالی به نقل از مراکز پیش گیری از همه گیری بیماریهای این کشور اعلام نمودند که نمونه هایی از ویروس کرونا در شهر "ایفو" در نزدیکی مرز جنوب شرقی کره شمالی پیدا شده است.
بنا بر اعلام آنها، آزمایش کرونای یک سرباز ۱۸ ساله و یک کودک ۵ ساله در اوایل ماه آوریل بعد از تماس با "اشیای مشکوک" در این شهر مثبت شده است.
مسئولان بهداشتی کره شمالی در دستورالعملی که آنرا "اضطراری" نامیده اند از شهروندان این کشور خواسته اند تا در صورت مشاهده اشیای مشکوک، آنها را تحویل مسئولان مربوطه دهند تا از بین برده شوند.
هرچند در این گزارش ها به اشیای مشکوک اشاره نشده است و دولت کره جنوبی نیز قبل تر کارزارهای تبلیغاتی مقابل رهبران کره شمالی با بهره گیری از پخش اعلامیه در نوار مرزی دو کشور را ممنوع اعلام نموده است.
برخی مفسرین معتقدند که کره شمالی می خواهد شهروندانش را قانع کند که همه گیری ویروس کرونا در این کشور بوسیله اعلامیه ها یا سایر اشیایی که توسط بالن ها به داخل کشور ارسال می شوند، شایع شده است.
به گزارش یورونیوز، کره شمالی بعد از ادعای بحث برانگیزش در خصوص عاری بودن این کشور از ویروس کرونا برای بیش از دو سال، بالاخره در ۱۲ ماه مه امسال به همه گیری کووید-۱۹ اعتراف کرد.
بنا به گزارش رسانه های دولتی کره شمالی، از زمان همه گیری کرونا در این کشور حدود ۷۳ نفر جان خودرا از دست داده اند.
منبع:

1401/04/11
20:03:49
5.0 / 5
691
تگهای خبر: بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین