افزایش ۳۰ درصدی آمار مبتلایان کرونا در جهان

افزایش ۳۰ درصدی آمار مبتلایان کرونا در جهان

آزمایشگاه رادین: آمارها حاکی از افزایش 30 درصدی موارد جدید مبتلا شدن به کروناویروس در جهان طی دو هفته گذشته است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، موارد جدید مبتلاشدن به کروناویروس در جهان طی دو هفته گذشته نزدیک به ۳۰ درصد بالا رفته و در چهار منطقه از جهان آمارها روند صعودی داشته است.
همزمان با افزایش روند مبتلاشدن به کروناویروس در جهان، "تدروس آدهانوم" دبیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) از شرکت داروسازی فایزر درخواست نمود تا دسترسی به داروی ضد ویروسی کووید-۱۹ را تسریع کند و این روش درمانی خوراکی در دسترس کشورهایی قرار گیرد که در تامین آن با چالش روبرو هستند.
بگفته دبیر کل سازمان جهانی بهداشت، در اروپا و آمریکا موارد مبتلاشدن به زیرسویه BA.۴ و BA.۵ موج جدیدی از موارد مبتلاشدن را بهمراه داشته است و در بعضی کشورها همچون هند زیر سویه جدیدی موسوم به BA۲.۷۵ شناسایی شده است.
از شش منطقه در جهان، چهار منطقه شاهد افزایش موارد مبتلاشدن بوده اند و روند صعودی موارد مبتلاشدن چالشی فراتر از دسترسی به درمان های جدید است و تاکید کننده این واقعیت است که مصونیت ناشی از واکسیناسیون درحال از میان رفتن است.
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان ملل، آدهانوم هشدار داد: در هر موجی از شیوع کروناویروس حتی اگر موارد بستری در بیمارستان و فوت شدگان کرونا کم باشد، موجب می شود افراد بیشتری درگیر نتایج ناشی از کووید طولانی شوند.1401/04/16
14:18:25
5.0 / 5
694
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین