فروش اینترنتی دارو ممنوع

فروش اینترنتی دارو ممنوع

به گزارش آزمایشگاه رادین مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی وزارت بهداشت، اظهار داشت: خط 6 سامانه 190 به سبب تکالیفی که در قانون جوانی جمعیت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محول شده به سوالات، پیشنهادات و شکایات مردمی به طرح جوانی جمعیت اختصاص داده شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رحیم نیا با اشاره به راه اندازی خط پاسخگویی درباره جوانی جمعیت در سامانه ۱۹۰، اظهار داشت: سامانه ۱۹۰ دارای شش خط بود که ما سه خط دیگر به این سامانه اضافه کردیم و الان دارای ۹ خط است.
وی ادامه داد: خط ۶ را به سبب تکالیفی که به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی محول شده، به سوالات، پیشنهادات و شکایات مردم به طرح جوانی جمعیت اختصاص دادیم.
رحیم نیا اشاره کرد: مردم بوسیله خط ۶ سامانه ۱۹۰ می توانند اگر در مراحل طرح افزایش جمعیت سوالاتی درباره نازایی دارند و یا شاهد هزینه های زیاد لابراتوار و دارو و یا رفتار نادرست و یا عدم باورمندی پرسنل به طرح افزایش جمعیت بودند با ما در بین بگذارند.
وی اشاره کرد: اگر مردم به مراکز درمانی و بهداشتی منطقه خود مراجعه نموده و شاهد تبلیغ و ترویج سیاست های کاهش و کنترل جمعیت بودند نیز می توانند بوسیله این سامانه به ما اعلام کنند. هرچند خوشبختانه طی بازدیدی که از تعدادی مراکز بهداشتی و درمانی داشتیم شاهد اجرای سیاست های ابلاغی وزارت بهداشت درباره پشتیبانی از خانواده و افزایش جمعیت بودیم.
رحیم نیا تصریح کرد: به اقرار نمایندگان مجلس، وزارت بهداشت در بحث جوانی جمعیت فعال ترین وزارتخانه است و برمبنای تکالیف قانونی که در امر جوانی جمعیت انجام می دهد، سبب شده از وزارتخانه های دیگر، خیلی جلوتر باشد.
فروش اینترنتی دارو ممنوع است بنابر اعلام وبدا، وی با اعلان اینکه وزارت بهداشت به گزارشات مردم اهمیت می دهد، اظهار داشت: این نکته مهم را به هموطنان تاکید می نماییم که فروش اینترنتی دارو ممنوع می باشد. چون نمی توانیم اصالت دارویی که بصورت اینترنتی به دست مصرف کننده و مردم کشورمان برسد را تائید نماییم، فعلا فروش اینترنتی دارو را ممنوع کرده ایم مگر این که زیرساخت های آن فراهم گردد.
منبع:

1401/04/18
21:27:58
5.0 / 5
655
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین