ماسک هایی که هنگام انجام MRI ایمن نیستند

ماسک هایی که هنگام انجام MRI ایمن نیستند

آزمایشگاه رادین: برمبنای آزمایشات جدید متخصصان دانشگاه ˮکاردیفˮ در ولز، استفاده از انواع خاصی از ماسک ها داخل و اطراف دستگاه های MRI ناایمن است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، این تیم از متخصصان هشت نوع مختلف از ماسکهای تنفسی فیلتردار(FFP3) را مورد آزمایش قرار داده و دریافتند که پنج مورد آنها دارای عناصر مغناطیسی هستند که استفاده از آنها هنگام انجام MRI ناایمن است.
خیلی از ماسک ها حاوی نوارهای فلزی یا گیره هایی هستند که به شکل دهی ماسک روی بینی کمک می کنند. همین طور تعدادی از ماسک ها دارای یک پوشش ضد میکروبی هستند که بطور معمول حاوی نقره یا مس است.
هنگام واکنش با آهنرباهای عظیم داخل دستگاه MRI، این مولفه های فلزی می توانند عوارض مختلفی را همچون جابجایی ماسک، خطر پریدن قسمت فلزی یا سوختن احتمالی بیمار ایجاد کنند. علاوه بر این، اجزای فلزی می توانند موجب ظاهر شدن خطای تصویری در اسکن شوند که در بعضی موارد ممکنست اسکن را غیرقابل استفاده نماید.
به گزارش مدیکال اکسپرس، در نبود دستورالعمل های لازم در مورد استفاده از ماسک داخل و اطراف دستگاه های MRI، این تیم تحقیقاتی سیستمی را سفارش می کنند که با کمک آن ماسک ها برمبنای ماسکهای "ایمن برای MRI" از ماسکهای ناایمن متمایز شوند.
منبع:

1401/04/22
20:43:54
5.0 / 5
578
تگهای خبر: دستگاه , سیستم , متخصص , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان آزمایشگاه رادین
آزمایشگاه رادین