رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر خبرداد:

عرضه بیشتر از ۱۴۳ هزار خدمت درمانی به حجاج ایرانی

عرضه بیشتر از ۱۴۳ هزار خدمت درمانی به حجاج ایرانی

آزمایشگاه رادین: رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به اینکه خدمت رسانی به حجاج در شهر مدینه ادامه دارد، از عرضه بیشتر از پنج هزار خدمت پاراکلینیکی به زائرین خانه خدا اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، سیدعلی مرعشی ضمن اشاره به عرضه خدمات درمانی به زائرین ایرانی حج، اظهار داشت: از ۲۶ خرداد تا عصر روز گذشته ۲۲ تیرماه، ۱۴۳ هزار و ۲۰۸ مورد خدمات درمانی به حجاج ایرانی توسط پزشکان جمعیت هلال احمر عرضه شده که از این تعداد، ۴۵ هزار و ۱۲۳ مورد، ویزیت در درمانگاه ها و ۱۲ هزار و ۴۷۵ مورد هم خدمات ویزیت تخصصی به زائرین بوده است.
مرعشی از بستری ۳۶۳ نفر از حجاج ایرانی از ۲۶ خرداد تا روز گذشته اطلاع داد و اظهار داشت: در این زمان ۴۷ نفر در بخش ccu بستری شده اند. هم اکنون هفت بیمار در بیمارستان سعودی و ۹ زائر بیمار هم در بیمارستان هلال احمر بستری هستند.
وی ادامه داد: همینطور در این زمان ۴۳ هزار و ۲۷۸ نسخه در درمانگاه ها و ۱۱ هزار و ۲۹۰ نسخه هم در داروخانه ها بیمارستان صادر گردیده است.
در همین زمینه بخوانید: تابحال بیماری خاصی میان زائرین ایرانی در مدینه گزارش نشده است
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه خدمات رسانی به حجاج در شهر مدینه همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی، آمار خدمات پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی و اکو به ۵۷۹۴ مورد رسید. خدمات پرستاری شامل نوارقلب، سنجش فشارخون، گچ گیری، تزریقات، بخیه، سرم تراپی و پانسمان هم در این زمان ۲۲ هزار و ۹۹۰ مورد بوده است.
بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرعشی مأموریت های امداد، مددکاری و انتقال بیماران را ۱۸۹۴ مورد عنوان نمود و اظهار داشت: به صورت کلی ۱۴۳ هزار و ۲۰۸ مورد خدمت درمانی هم به زائرین عرضه شده است.1401/04/23
22:48:29
5.0 / 5
780
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین