وزیر بهداشت:

در شروع موج هفتم کرونا هستیم

در شروع موج هفتم کرونا هستیم

آزمایشگاه رادین: وزیر بهداشت با بیان این که در شروع موج هفتم کرونا هستیم، اظهار داشت: سفارش ما این است که مردم برای تزریق واکسن یادآور به مراکز واکسیناسیون رجوع کنند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از مرکز تزریق واکسن نورا در بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج) گفت: برمبنای مطالعات و مقالات علمی، نورا یکی از واکسن های بدون عارضه ساخت داخل است و امیدواریم که به سرعت در کشور توزیع شود خصوصاً هم اکنون که وارد موج هفتم کرونا شده ایم، سفارش ما به مردم این است که به مراکز واکسیناسیون مراجعه نموده و واکسن یادآور تزریق کنند.
وی با اشاره به فوت ۱۳ نفر از بیماران کووید ۱۹ در روز قبل، اظهار داشت: در شروع موج هفتم کرونا در کشور هستیم چونکه از یکی دو هفته پیش، شاهد افزایش موارد مبتلاشدن و بستری بیماران در بیمارستانها هستیم و در این شرایط، افزایش موارد مرگ و میر، دور از انتظار نیست. هم اکنون بین هفته دوم تا سوم موج هفتم کرونا به سر می بریم که شمار جانباختگان کرونا، دو رقمی شده و امیدواریم با تکمیل واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی، شاهد کاهش آمار مرگ و میر روزانه بیماران باشیم.
وزیر بهداشت اظهار داشت: در یکی دو هفته اخیر، آمار مراجعان و بستری بیماران کووید۱۹ در کشور رو به افزایش بوده و پس از ثبات و کاهش آمار مراجعان و بستری ها، تعداد مرگ و میر روزانه بیماران نیز کاهش پیدا می کند. تعداد موارد فوتی کرونا در ایام آینده، قابل پیش بینی نیست و به واکسیناسیون مردم و ادامه رعایت پروتکلهای بهداشتی، وابسته است.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، مجوز مصرف واکسن نورا به عنوان یادآور سایر واکسن ها بتازگی از طرف سازمان غذا و دارو صادر گردیده است. این واکسن در فاز یک کارآزمایی بالینی، بر روی ۷۰ داوطلب، در فاز دوم بر روی ۳۰۰ نفر و در فاز سوم بر روی ۱۰ هزار داوطب که سه ماه از تزریق واکسن سینوفارم، برکت یا آسترازنکا آنها گذشته بود، مورد مطالعه قرار گرفت.
منبع:

1401/04/25
13:18:47
5.0 / 5
393
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین