بیمه سلامت برای هر سیکل درمان ناباروری چقدر پرداخت می کند؟

بیمه سلامت برای هر سیکل درمان ناباروری چقدر پرداخت می کند؟

آزمایشگاه رادین: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره میزان پرداختی این سازمان بیمه گر در هر سیکل درمان ناباروری توضیح داد.


دکتر محمدمهدی ناصحی در گفت و گو با ایسنا، درباره پوشش بیمه ای هر سیکل درمان ناباروری، اظهار داشت: در هر سال، سه سیکل درمان ناباروری قابل پرداخت با پوشش بیمه ای است و برای سالهای بعدی سقفی در قانون گذاشته نشده است. برای هر سیکل درمان ناباروی در بخش دولتی حدود ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و در بخش خصوصی ۹ میلیون و۶۰۰ هزار تومان پرداخت می شود.
او اشاره کرد: البته قیمت تمام شده خدمات در بخش خصوصی را بیش از این ها می دانند اما تعرفه بخش خصوصی و دولتی در هر دو بخش تا ۹۰ درصد، پوشش بیمه دارند. در سایر مراکز مانند مراکز درمان ناباروری عمومی غیردولتی نیز بسته به نوع مالکیت ۹۰ درصد سقف تعرفه خدمات تحت پوشش است.
وی ادامه داد: زوجین نابارور می توانند به متخصصین زنان و زایمان یا مراکز درمانی مراجعه کنند تا در سامانه های ما نشان دار شوند و پرداختی ها بر این اساس صورت گیرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، اظهار نمود: نرخ پیشنهادی برخی مراکز درمان ناباروری برای هر سیکل ۱۲ تا ۱۴ میلیون تومان بوده است که ما توانایی پرداخت ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان را داریم.
او اشاره کرد: همین طور برخی اقدامات که در این بسته های خدمتی نیست ممکنست به زوجین ارائه شود و هزینه سیکل درمانی بالاتر برود؛ بنا بر این خیلی مراکز درمانی ناباروری تمایلی به عقد قرارداد ندارند؛ برای اینکه می بایست طبق ضوابط و تعرفه قانونی عمل کنند که اعلام می کنند به سبب افزایش قیمت ها برایشان صرف ندارد. بنا بر این اندکی همکاری مراکز درمان ناباروری با ما کم شده است اما ما درصدی که از لحاظ قانونی توانایی پوشش آنرا داریم، پرداخت می نماییم و حتی ما به التفاوت هم پرداخت می نماییم. در حقیقت این یعنی این که حتی اگر مرکزی با ما قرارداد نداشته باشد باز به بیمار می گوییم هزینه هایش را فاکتور بگیرد و برای دریافت وجه به ما مراجعه کند.
او درباره انتقاداتی که برخی مراکز درمان ناباروری نسبت به الزام ارائه سند پرداخت وجه به بیمه در بعضی فرایندهای درمانی ناباروری که نیازمند حفظ محرمانگی است، دارند، اظهار داشت: ما هم ملزم به رعایت اصل محرمانگی هستیم اما نمی توانیم پرداختی بدون نام، فاکتور و ثبت کد ملی انجام دهیم.
منبع:

5.0 / <5
770
1401/04/27
13:34:59
تگهای خبر: بیمه , خدمات , درمان , زایمان
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین