وزیر بهداشت مطرح كرد

برگزاری روزانه جلسات ستاد تدابیر ویژه دارو

برگزاری روزانه جلسات ستاد تدابیر ویژه دارو

آزمایشگاه رادین: وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح دارویار اظهار داشت: کارشناسان و فعالان حوزه دارو رویکرد مثبتی نسبت به طرح دارویار دارند و چرخه تامین دارو با کمک تشکل های این حوزه اصلاح و تقویت می شود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در دومین نشست هم اندیشی با تشکل های حوزه دارو در پنجمین روز از اجرای طرح دارویار که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن تقدیر از خدمات زنجیره و صنایع دارویی کشور، گفت: مشکلاتی از دیرباز در زنجیره دارو از تولید تا توزیع و فروش وجود دارد که باید این آنها را برطرف نماییم.
وی با اعلان اینکه نظام پرداخت و مالی حوزه دارو نیاز به بازبینی دارد، اضافه کرد: باید در جهت اصلاح نظام مالی حوزه دارو حرکت کنیم؛ بطوریکه نه فقط در دارو بلکه در خیلی از عرصه های بهداشتی و درمانی، خدمات رایگان و ارزان به دریافت کنندگان خدمت ارائه شود.
وزیر بهداشت اشاره کرد: جلسات ستاد تدابیر ویژه حوزه دارو هر روز در وزارت بهداشت تشکیل و تصمیماتی برای بهبود چرخه تولید و مصرف دارو اتخاذ می شود. از همه صاحبان پروسه انتظار داریم که در اجرای این طرح، همکاری گسترده داشته باشند تا موانع برطرف و صنعت دارو، پیشرو شود.
عین اللهی با اشاره به عزم دولت برای بیمه همگانی اظهار داشت: دارویار، طرحی ملی است که منافع آن به مردم می رسد.
وی با اعلان اینکه فعالان دارو با اصل طرح دارویار، موافق هستند، تصریح کرد: مردم باید در جریان خاصیت های این طرح قرار گیرند چونکه در این طرح، هزینه تهیه دارو برای بیماران ثابت و در بعضی موارد حتی کاهشی است. البته توان حوزه داروسازی کشور، مطابق واقعیت و به درستی به مردم نشان داده نشده که نیاز است توانمندی های این حوزه بوسیله رسانه به مردم منعکس شود.
وزیر بهداشت به توانمندی های کشور در همه عرصه ها خصوصاً حوزه پزشکی اشاره و اشاره کرد: جایگاه ایران در زمینه پزشکی در منطقه، اول است و بزرگترین قدرت پزشکی منطقه ایم که در خیلی از عرصه های سیستم سلامت با کشورهای اروپایی رقابت می نماییم.
بنابر اعلام وبدا، عین اللهی اشاره کرد: در کشور ما با وجود نخبگان، دانشمندان و صنایع دارویی قدرتمند، نباید مشکلی در کمبود دارو داشته باشیم بلکه همانگونه که مردم کشورهای منطقه برای درمان به ایران مراجعه می کنند، باید نقاط ضعف و قوت حوزه داروسازی را شناسایی و در جهت رفع نقاط ضعف، تلاش کنیم؛ چونکه توانایی داروسازی ایران، بسیار بالاتر از شرایط فعلی است.
وی با اشاره به وضعیت قاچاق معکوس دارو به برخی کشورهای منطقه در سالهای قبل اظهار داشت: با اجرای طرح دارویار و تقویت صنایع دارویی کشور امیدواریم صادرات قانونی دارو افزایش یابد.
منبع:

1401/04/29
21:25:21
5.0 / 5
713
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین