وزیر بهداشت مطرح كرد

پوشش بیمه ای ۴۶۰ قلم دارو در دارویار

پوشش بیمه ای ۴۶۰ قلم دارو در دارویار

آزمایشگاه رادین: وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح دارویار در کشور اظهار داشت: در قالب این طرح هیچ نوع افزایشی در هزینه مردم برای خرید دارو ایجاد نمی گردد و در 460 قلم دارویی که تا کنون تحت پوشش بیمه نبوده و با اجرای این طرح زیر پوشش قرار گرفته اند، حتی شاهد کاهش قیمت نیز خواهیم بود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از شرکت داروسازی ثامن در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: صنایع دارویی از افتخارات کشور محسوب می شوند که با وجود مدیران و دانشمندان توانمند و دلسوز، به رغم تحریم ها در راه تولید دارو کوشش های گسترده ای دارد.
وی با اعلان اینکه هم اکنون ۶۵ درصد از تولیدات دارویی کشور توسط بخش خصوصی تولید می شود، اشاره کرد: باید ضمن پشتیبانی از تولیدات بخش خصوصی، افزایش برنامه های تشویقی و کاهش محدودیت ها علاوه بر تامین نیاز داخلی، زمینه صادرات فراورده های سلامت به کشورهای منطقه را نیز فراهم نماییم.
عین اللهی با اعلان اینکه ایران از قدیمی ترین کشورهای منطقه در تولید دارو شمرده می شود و باید زمینه تامین نیاز منطقه را توسط بخش خصوصی فراهم نماییم، اشاره کرد: دولت به هر شکل ممکن از تولیدات دارویی بخش خصوصی حمایت می کند.
وی با اعلان اینکه شرکت داروسازی ثامن از افتخارات جمهوری اسلامی ایران به شمار می آید و یکی از بهترین و باکیفیت ترین سرم های جهان در انواع مختلف در این شرکت تولید می شود، اضافه کرد: تولیدات این شرکت در زمینه سرم بسیار با کیفیت تر از نمونه های خارجی بوده و تعدادی از تولیدات دارویی آن کاملا انحصاری است و افتخاری برای کشور شمرده می شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلان اینکه تامین مواد اولیه داروها تا حالا باید با بهره گیری از ارز ترجیحی صورت می گرفت و این امر به سبب وقفه در اختصاص ارز توسط بانک مرکزی سبب اختلال یا کندی روند واردات می شد، اظهار نمود: با تصمیم و حرکت انقلابی دولت، شرکت های دارویی از این پس امکان تامین مواد اولیه داروها با هر نوع ارزی را خواهند داشت و شرکت های بیمه اختلاف قیمت ها را پوشش خواهند داد تا پرداختی مردم افزایش نیابد.
عین اللهی با اعلان اینکه با اجرای طرح دارویار و حمایت دولت، تامین مواد اولیه با هر نوع ارز و به سهولت انجام می شود و بیمه ها نیز در این راه حمایت های لازم را خواهند داشت، اشاره کرد: در قالب این طرح هیچ نوع افزایشی در هزینه مردم برای خرید دارو ایجاد نمی گردد و در ۴۶۰ قلم دارویی که تا کنون تحت پوشش بیمه نبوده و با اجرای این طرح زیر پوشش قرار گرفته اند، حتی شاهد کاهش قیمت نیز خواهیم بود.
وی با تاکید بر اینکه استفاده از بیمه همگانی حق همه مردم است، اظهار نمود: زیرساخت های فناورانه و نسخه نویسی الکترونیک در سیستم سلامت پیشرفت خوبی داشته و به شکلی برنامه ریزی شده است تا بیمارانی که در قالب طرح دارویار از داروخانه ها دارو دریافت می کنند، برمبنای سابقه بیماری بتوانند تا دو نسخه نسبت به دریافت دارو اقدام کنند؛ چونکه این امر در کاهش هزینه های بیماران بسیار تاثیر گذار است.
وزیر بهداشت با اعلان اینکه تا کنون شش میلیون نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند، اضافه کرد: همین طور برمبنای مصوبه شورای عالی بیمه، تمامی افراد فاقد بیمه به مدت سه ماه بصورت رایگان زیر پوشش بیمه قرار می گیرند.
وی درباب تامین داروهای مورد نیاز بیماران در موج هفتم کرونا نیز، اظهار نمود: شرکت داروسازی ثامن ۳۰ تا ۴۰ درصد نیاز کشور را تامین می کند و سایر شرکت های داروسازی نظیر این شرکت در راه تامین نیازهای دارویی تلاش می کنند و دراین زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، اشاره کرد: همین طور هم اکنون در عرصه تولید و تامین واکسن هیچ مشکلی وجود ندارد و تنها باید با همکاری مردم نسبت به افزایش پوشش واکسیناسیون و دریافت دز یادآور اقدام گردد تا گروههای هدف پیش از این که درگیر بیماری شوند، نسبت به افزایش سطح ایمنی خود اقدام نمایند.
بنابر اعلام وبدا، عین اللهی با اعلان اینکه در موج ششم کرونا ظرفیت های بسیار خوبی در بخش های مراقبت ویژه به ویژه در زمینه NICU درکشور بوجود آمد، اظهار نمود: هم اکنون ۹۰ درصد بخش های NICU و ۸۰ درصد بخش های ICU کشور خالی است و امیدواریم این ظرفیت هیچگاه تکمیل نشود و مردم با رعایت شیوه های نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک و خود قرنطینگی یک هفته ای در صورت بیماری در کنترل همه گیری کرونا همکاری داشته باشند.1401/04/30
16:33:50
5.0 / 5
698
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین