اما و اگرهای طرح دارویار از زبان رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

اما و اگرهای طرح دارویار از زبان رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

خراسان رضوی رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پولی که باید برای طرح دارویار از منابع خاص تأمین می شده، نشده و از نظر ما سازمان برنامه و بودجه هنوز پولی بابت این طرح پرداخت نکرده است.


حسین علی شهریاری در گفتگو با ایسنا در مورد ارزیابی خود از طرح دارویار اظهار نمود: هم اکنون ارزیابی از این طرح نمی توان داشت چون باید حداقل دو۲ تا سه هفته از اجرای آن زمان بگذرد و رصدهای لازم انجام و در عمل اشکالات طرح دیده شود.
وی با اشاره به اینکه در اجرای طرح دارویار یک نگرانی وجود دارد، افزود: اگر سازمان برنامه و بودجه از نظر تأمین منابع مالی همکاری نکند، در اجرای این طرح با مشکل مواجه خواهیم شد. باید توجه داشت طرح دارویار طرحی یک یا ۲ روزه نیست.
این نماینده مجلس اظهار داشت: مصوبه مجلس این بوده که پرداختی از جیب مردم در ارتباط با دارو نباید افزایش پیدا کند. این قانون از اول سال باید اجرا می شد که متاسفانه نشده است؛ یعنی در این چهار ماهی که از شروع سال جدید می گذرد، مابه التفاوت قیمت دارو را مردم از جیب خود پرداخت کرده اند که این مورد صحیح نیست.
شهریاری در پاسخ به چرایی اجرا نشدن طرح دارویار از آغاز سال اظهار داشت: پولی در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گذاشته نشد که وزارت خانه بتواند این طرح را عملیاتی کند.
وی ضمن اشاره به این که برداشت ما این بود که ۱۱۷ هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح نیاز است، اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی ۸۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح تصویب کرد؛ یعنی سازمان برنامه و بودجه باید حدودا ماهی ۷۰۰۰ میلیارد تومان برای این طرح پول می داده اما طی چهار ماه گذشته در مجموع تنها ۲۸ هزار میلیارد تومان به آن اختصاص پیدا کرده است.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پولی که هم اکنون برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده، از منابعی است که رهبری اعطا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: هفته قبل سازمان برنامه و بودجه اعلام نمود به جهت اینکه کمکی به اجرای این طرح داشته باشد، می خواهد ۴۰۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح پیشاپیش پرداخت کند.
1401/05/01
16:52:20
5.0 / 5
699
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین