تكمیل واكسیناسیون كرونا؛ شرط سفر اربعین

آیا واکسن های ایرانی مورد تایید وزارت بهداشت عراق است؟

آیا واکسن های ایرانی مورد تایید وزارت بهداشت عراق است؟

به گزارش آزمایشگاه رادین وزیر بهداشت بر لزوم تکمیل واکسیناسیون کرونا برای مسافرین اربعین اصرار کرد و اظهار داشت: هر فردی که مقرر است به سفر اربعین برود باید واکسیناسیون خودرا کامل کند. دیگر تعداد دز واکسن مهم نیست بلکه در «سال جاری» می بایست حداقل یک دز واکسن زده باشند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در گفت وگویی تلویزیونی با تاکید بر این که کسانی که قصد دارند در پیاده روی اربعین شرکت نمایند می بایست نسبت به تکمیل واکسیناسیون کرونا اقدام نمایند، اظهار داشت: منظور از تکمیل واکسیناسیون این است که اگر ۶ ماه از تزریق دز قبلی واکسن شان گذشته باشد می بایست برای تزریق دز یادآور اقدام نمایند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا کشور عراق تمام واکسن های تزریق شده ایرانیانی که قصد پیاده روی اربعین را دارند، مورد پذیرش قرار می دهد یا خیر؟ بیان کرد: حدود ۳ هفته قبل عراق بودم و با هماهنگی انجام شده با مقامات بهداشتی عراق مشخص شد آنها که تمام واکسن های ایرانی کرونا را قبول دارند و اگر کسی این واکسن ها را تزریق کرده باشد ممانعتی برای ورود به عراق نخواهد داشت.
او اشاره کرد: هر فردی که مقرر است به سفر اربعین برود باید واکسیناسیون خودرا کامل کند. دیگر تعداد دز واکسن مهم نیست بلکه در «سال جاری» می بایست حداقل یک دز واکسن زده باشند.
منبع:

1401/05/05
09:11:00
5.0 / 5
237
تگهای خبر: بهداشت , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین