فوائد مصرف میوه و سبزیجات برای سلامت کلیه ها

فوائد مصرف میوه و سبزیجات برای سلامت کلیه ها

آزمایشگاه رادین: مصرف میزان بیشتری از میوه ها و سبزیجات می تواند برای سلامت کلیه ها مفید باشد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، متخصصان دانشکده پزشکی دانشگاه ویرجینیا در بررسی خود دریافتند: بزرگسالان مبتلا به بیماری مزمن کلیوی بطور کلی نسبت به بزرگسالانی که به این بیماری مبتلا نیستند میوه و سبزیجات کمتری مصرف می کنند.
دراین بررسی کارشناسان داده های مربوط به الگوی مصرف میوه ها و سبزیجات را که در سه دوره بین سالهای ۱۹۸۸ و ۲۰۱۸ جمع آوری شده بود مورد تحلیل و بررسی قرار دادند. متخصصان با در نظر گفتن شاخصهای جمعیت شناسی، دور کمر و سابقه مبتلاشدن به دیابت و فشار خون بالا در بین شرکت کنندگان دریافتند بیماران مبتلا به بیماری مزمن کلیوی، میوه و سبزیجات کمتری را در رژیم غذایی خود گنجانده اند.
متخصصان با اعلان اینکه مصرف بیشتر میوه و سبزیجات به شدت با وضعیت سلامت مرتبط می باشد، اظهار داشتند: وقتی می بینیم بیماران مبتلا به بیماری مزمن کلیوی میزان کمی میوه و سبزیجات مصرف می کنند، نگران اثرات کلی آن بر سلامت هستیم.
به گزارش مدیکال اکسپرس، درک بهتر عوامل خطرزا در بروز بیماری مزمن کلیوی بسیار اهمیت دارد. طبق گزارش مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده، حدودا ۳۷ میلیون بزرگسال آمریکایی به بیماری مزمن کلیوی مبتلا هستند. بر اثر این بیماری کلیه ها لطمه دیده و نمیتوانند بطور موثر مواد زائد خون را فیلتر کنند که بطور بالقوه منجر به بالا رفتن فشار خون، بیماری قلبی و سکته میشود.1401/05/06
15:13:25
5.0 / 5
673
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین