رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر:

اختتام عملیات حج تمتع ۱۴۰۱

اختتام عملیات حج تمتع ۱۴۰۱

رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه عملیات جمعیت هلال احمر در مراسم حج 1401 به انتها رسید، از اعزام تمامی حجاج بستری در بیمارستان های سعودی به کشور آگاهی داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، جمعیت هلال احمر، سیدعلی مرعشی با اشاره به اینکه آخرین کاروان حجاج ایرانی روز گذشته به کشور برگشتند، اظهار داشت: ساعاتی بعد از بازگشت آخرین کاروان حج از عربستان سعودی به ایران، آخرین تیم مرکزپزشکی حج وزیارت نیز عازم ایران شدند تا عملیات جمعیت هلال احمر در حج تمتع ۱۴۰۱ به انتها رسد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه تمامی حجاج در سلامت کامل به سر می برند و تمام بیماران بستری در بیمارستان های سعودی به کشور منتقل شدند و مشکل خاصی دراین زمینه وجود ندارد.
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر اشاره کرد: امسال نزدیک به ۴۰ هزار زائر به حج اعزام شدند که باتوجه به زمان محدود آماده سازی، حجم زیادی از وظایف در کمترین زمان ممکن انجام شد و در همین مدت زمان کوتاه مراکز درمانی هلال احمر در مکه، مدینه، منا و عرفات راه اندازی شدند.
در مجموع ۴۶۴ نفر از حجاج در مراکز درمانی بستری و نزدیک به ۹ هزار خدمت پاراکلینیکی و بیش از ۳۵ هزار خدمت پرستاری و جراحی کوچک در مراکز درمانی هلال احمر به حجاج ارائه شد.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با اشاره به سایر خدمات ارائه شده به زوار اشاره کرد: بیش از ۶۷ هزار نسخه در مراسم حج تمتع ۱۴۰۱ صادر و بیش از ۷۲ هزار ویزیت نیز توسط پزشکان اعزامی انجام شده است. در مجموع بیش از ۲۱۴ هزار خدمت در طول مدت برگزاری مراسم حج به زوار ارائه شد.
وی اضافه کرد: در مراسم حج سال جاری ۳ نفر از زوار جان خودرا از دست دادند که ۲ نفر زن و یک نفر آقا بود.
مرعشی با اشاره به همکاری خوب مجموعه بهداشتی عربستان سعودی با جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: بعد از دیدار پیرحسین کولیوند رییس جمعیت هلال احمر با رییس هلال احمر عربستان سعودی، توافقات خوبی صورت گرفت و همکاری با هلال احمر سعودی به شکل خوبی در مراسم حج صورت گرفت و بهترین خدمات به حجاج ارائه شد.

1401/05/08
18:19:32
5.0 / 5
860
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین