آخرین وضعیت دیار كریمان پس از بارش های روز گذشته

۶ هزار کرمانی گرفتار سیل

۶ هزار کرمانی گرفتار سیل

آزمایشگاه رادین: مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان شمار شهروندان گرفتار در سیل استان را اینک 6 هزار نفر برشمرد و از وضعیت بحرانی رفسنجان گفت؛ از این که برای تخلیه آب در معابر شهری و روستایی رفسنجان به تجهیزات نیاز فوری وجود دارد.


مجید سعیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این که در نتیجه سیلاب روزهای گذشته وضعیت شهر رفسنجان همچنان بحرانی است اظهارداشت: برای مساعدت با مردم این شهر نیاز فوری به کف کش، پمپ های تخلیه آب و ماشین آلات سنگین بمنظور انسداد مسیر جریان آب وجود دارد.
وی اضافه کرد: جریان شدید سیل از روزهای گذشته و تا بامدادان امروز در در رفسنجان وجود داشت و گرفتگی معابر و منازل در شهر رفسنجان و روستاهای حاشیه آن بسیار شدید می باشد.
سعیدی با اطمینان دادن به مردم شهر رفسنجان از این که کوشش برای تخلیه آب از مناطق شهری و روستایی این شهر با تمام نیرو و توان ادامه خواهد داشت اشاره کرد: همچنان آب های ناشی از بارندگی ها از ارتفاعات سرچشمه به سمت رفسنجان جاری است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا شکستگی ۲ خط لوله آب در شهر رفسنجان طی چندروز اخیر نیز سبب بروز مشکلات قطع آب شده بود که آبگرفتگی معابر بیشتری از شهر رفسنجان طی روز گذشته اتفاق افتاده است.
گزارش دیگر نقاط استان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان اظهار داشت: در سایر شهرستان های شمالی استان مانند شهربابک، انار، زرند، کرمان و بردسیر نیز بارندگی بسیار شدیدی تا بامدادان امروز شاهد بودیم که هم اینک بصورت موقتی کم شده است.
انسداد ۱۷ راه اصلی
وی با تاکید بر این که تلاش نیروهای مختلف و دستگاه های خدمات رسان برای کاهش لطمه پذیری های مردم استان کرمان در سیل ادامه دارد اضافه کرد: مسیرهای مختلف مناطق درگیر سیل بصورت متناوب در حالت انسداد و بازگشایی هستند و هم اینک ۱۷ راه اصلی در استان مسدود است.
۶ هزار نفر گرفتار سیلاب در استان
سعیدی با اشاره به این که ۱۷۹ راه فرعی در استان طی سیلاب های این روزها بصورت متناوب مسدود یا بازگشایی می شود اظهار داشت: حدود ۶ هزار نفر از هم استانی های ما هم اینک گرفتار سیلاب هستند.
تخریب ۵۴۸ راه روستایی
وی با اعلان اینکه ۵۴۸ راه روستایی تا حالا در اثر سیلاب روزهای اخیر در استان کرمان تخریب شده است، افزود: باتوجه به ادامه دار بودن بارش ها این آمار مسیرهای روستایی تخریب شده هم افزایش چشم گیر پیدا خواهدنمود.
تخلیه ۳۸ روستای استان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با اعلان اینکه ۳۸ روستا در استان طی سیلاب روزهای اخیر تخلیه شده اظهار داشت: بیش از ۲ هزار واحد مسکونی نیز گرفتار آبگرفتگی شدید شده است.
۱۸۷ روستا در معرض خطر و قطع برق ۱۶۰ منطقه
وی با اعلان اینکه ۱۸۷ روستا در استان کرمان هم اینک در معرض خطر جدی سیلاب قرار دارد اشاره کرد: از ۱۶۰ منطقه ای که برق آنها در اثر سیلاب قطع شده بود مواردی تا این لحظه وصل شده است.
قطع ۱۳۲ شبکه آب روستایی
سعیدی با اشاره به این که ۱۳۲ شبکه آب روستایی در اثر سیلاب در استان کرمان قطع شده اضافه کرد: کوشش برای برقراری آب در این مناطق در حال انجام می باشد اما آبرسانی آب شرب بصورت سیار نیز انجام می شود.
۲۰ سایت مخابرات همچنان غیرفعال
وی با اعلان اینکه از ۵۸ سایت مخابراتی قطع شده در اثر سیلاب هنوز ۲۰ مورد وصل نشده است، افزود: ۵۴ مورد ریزش و رانش کوه در مناطق مختلف کوهستانی استان کرمان طی روزهای اخیر اتفاق افتاده است.منبع:

1401/05/10
09:12:05
5.0 / 5
649
تگهای خبر: امداد , خدمات , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین