جدید ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

به گزارش آزمایشگاه رادین بنا بر جدید ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تابحال به ۵۸۶ میلیون و ۹۴۹ هزار و ۳۵۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۳۰ هزار و ۹۷۹ بیمار کووید هم تأیید شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، برپایه تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیشتر از ۹۳.۷ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیشتر از ۴۴.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا هم فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۳.۹ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای این منطقه و هم سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۳.۹ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیشتر از ۶۷۹ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و بعد از آن هند با بیشتر از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
روسیه همینطور با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۳، ۷۳۹، ۶۶۶ ۱، ۰۵۷، ۸۱۱ ۲ هند ۴۴، ۱۰۳، ۵۹۸ ۵۲۶، ۵۳۰ ۳ فرانسه ۳۳، ۹۹۳، ۹۳۰ ۱۵۲، ۴۵۷ ۴ برزیل ۳۳، ۹۶۴، ۴۹۴ ۶۷۹، ۵۹۴ ۵ آلمان ۳۱، ۱۷۸، ۷۰۵ ۱۴۴، ۷۱۷ ۶ انگلیس ۲۳، ۳۶۸، ۸۹۹ ۱۸۵، ۰۵۲ ۷ ایتالیا ۲۱، ۲۱۳، ۵۵۹ ۱۷۲، ۷۲۹ ۸ کره جنوبی ۲۰، ۲۷۳، ۰۱۱ ۲۵، ۱۹۱ ۹ روسیه ۱۸، ۶۵۳، ۸۶۷ ۳۸۲، ۶۰۴ ۱۰ ترکیه ۱۵، ۸۸۹، ۴۹۵ ۹۹، ۳۴۱ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۴۲۶ هزار و ۳۰ مورد مبتلا شدن و ۱۴۲ هزار و ۲۹۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.1401/05/14
11:49:37
5.0 / 5
653
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین