شیوع بیماری های دستگاه ادراری در زنان

شیوع بیماری های دستگاه ادراری در زنان

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی،  بیماری های كلیوی و مجاری ادرار را در كشور شایع خواند و اظهار داشت: كلینیك های در رابطه با این بیماری ها در بیمارستان شهید لبافی نژاد خدمات جدیدی بمنظور پیشگیری، تشخیص و درمان ارائه می دهند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر عباس بصیری فوق تخصص نفرولوژی با اشاره به نقش موثر بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد در ارائه خدمات درمانی، آموزشی و پژوهشی در کشور، عنوان کرد: در کلینیک روزانه اورولوژی، مربوط به جراحی بیماری های کلیوی و مجاری ادرار و بخش نفرولوژی، مربوط به بیماریهای داخلی کلیه و مجاری ادرار این بیمارستان روزانه بیش از ۱۰۰ بیمار توسط پزشکان ویزیت میشوند.
وی افزود: در کلینیک پیش گیری از سنگ های دستگاه ادراری نیز که یکی از شایعترین بیماریها در کشور و منطقه است، برای بیماران مبتلا، پس از اعمال جراحی با انجام آزمایشات مختلف بر روی سنگهای خارج شده، اقدامات مشاوره ای و پیشگیرانه صورت می گیرد.
بصیری با اشاره به شیوع بیماریهای دستگاه ادراری در بانوان، عنوان کرد: بعضی از بیماریهای مجاری ادرار در زنان نسبت به مردان متفاوت است و به سبب مسائل فرهنگی و اجتماعی حاکم در جامعه، تابحال مغفول واقع شده است. به همین دلیل کلینیک اورولوژی زنان نیز در این مرکز خدمات درمانی مربوط به مشکلات کلیوی و مجاری ادرار ارائه می دهد.
بگفته فوق تخصص نفرولوژی، حدود ۳۰ درصد از زنان با اشکالات ادراری رو به رو هستند که ابراز هم نمی کنند.
۴۵ تا ۶۰ درصد بانوان گرفتار بی اختیاری ادراری هستند
نسترن محمودنژاد، متخصص جراح کلیه و مجاری ادراری، با اعلان اینکه کلینیک اورولوژی زنان خدمات فوق تخصصی برای درمان مشکلات کلیوی و دستگاه ادراری را به بانوان ارائه می دهد، اظهار داشت: در این کلینیک از مشکلات به ظاهر ساده همچون سنگ کلیه تا تومورهای مثانه یا مشکلات عملکردی هریک از قسمتها مورد بررسی و درمان قرار می گیرد.
عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به شیوع بی اختیاری ادرار در بانوان اضافه کرد: بعضی از بانوان با این مشکل و تخصص در رابطه با آن آشنایی ندارند و در بیشتر مواقع متخصصان زنان، آنها را به کلینیک معرفی می کنند.
بگفته وی، خدمات جراحی و خدمات فوق تخصصی در بخش های سنگ شکن، نوار مثانه و فیزیوتراپی های کف لگن کلینیک اورولوژی بانوان ارائه می شود.
دکتر محمودنژاد اشاره کرد: بانوان نباید از بیان مشکلات دستگاه ادراری خود امتناع کنند، چونکه بیماری های مربوطه بسیار شایع است و منجر به ایجاد اختلال در کارهای روزانه فرد می شود. از طرفی درمان خیلی از مشکلات در مراحل اولیه، منجر به پیش گیری از انجام اعمال جراحی می شود. به همین دلیل سفارش می نماییم افراد، خصوصاً بانوانی که سابقه خانوادگی بیماری های مرتبط دارند، برای معاینات مرتب مراجعه کنند.
او در آخر اظهار نمود: ۴۵ تا ۶۰ درصد بانوان گرفتار بی اختیاری ادراری هستند و باید در نظر داشت که علت این مشکل بهتر است در مراحل اولیه بیماری بررسی شود.1399/05/13
22:01:20
5.0 / 5
2195
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین