رئیس جمعیت هلال احمر:

خدمات هلال احمر به همه زوار اربعین رایگان است

خدمات هلال احمر به همه زوار اربعین رایگان است

به گزارش آزمایشگاه رادین، رئیس جمعیت هلال احمر از رایگان شدن خدمات بهداشتی به تمام زائران در پیاده روی اربعین آگاهی داد و اظهار داشت: هلال احمر امکان گرفتن امریه سربازی دارد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، پیرحسین کولیوند بعد ازظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به حوادث اخیر همچون زلزله، سیل، ریزش ساختمان متروپل، عملیات امدادی عید و ماه محرم اظهارداشت: در زلزله و سیل اخیر گر چه برخی از هموطنانمان را از دست دادیم اما جمعیت هلال احمر با بهره بردن از تجربیات گذشته توانست به خوبی عمل کند.
وی با اشاره به سیلی که در پنج استان جنوبی در گذشته رخ داد، اظهار داشت: این حادثه گرچه تلفات زیادی نداشت، اما خسارت های زیادی برجای گذاشت.
کولیوند با اعلان اینکه در سیل اخیر ۲۶ استان درگیر شدند، اظهار داشت: نقش رسانه های داخلی برای نشان دادن اقدامات و خدمات ارائه شده در سیل های اخیر بسیار اهمیت دارد و در محورهای امداد و نجات اهتمام ما این بوده ارتقاء راندمان و نیروی ماهر و دلسوز جهت ارائه خدمات بهتر داشته باشیم و در مجموعه امداد و نجات هلال احمر پنج هزار نفر در قالب نیروهای واکنش سریع آموزش خواهند دید.
وی درباب ریزش ساختمان متروپل اظهار داشت: درست است یک ساختمان ریزش کرد، اما می توان آنرا در بُعد اجتماعی، سیاسی، امداد و نجات بحث کرد؛ رسانه های معاند درباب ریزش متروپل سیاه نمایی کردند اما خبرنگاران و رسانه های داخلی توانستند با نشان دادن کوشش های امدادگران، دستگاه های مختلف و کمک های مردمی جلوی سیاه نمایی ها را بگیرند.
مرکز کنترل عملیات مقر اصلی هلال احمر ایجاد خواهد شد
وی با اشاره به تهیه سند تحول دیجیتال در هلال احمر اظهار داشت: در مجموعه هلال احمر باید از تکنولوژی های جدید استفاده نمائیم و همین طور مرکز کنترل عملیات مقر اصلی هلال احمر ایجاد خواهد شد، با راه اندازی این مرکز می توانیم در امتداد ارائه بهتر خدمات در حوادث تصمیم گیری نماییم.
رئیس جمعیت هلال احمر با اعلان اینکه کیفت خدمات پزشکی حج امسال خوشبختانه نسبت به گذشته خیلی بهتر بود، اظهار داشت: در کل عملیات حج که بیش از ۵۰ روز به طول انجامید تنها سه نفر فوتی داشتیم.
اقدامات هلال احمر در اربعین حسینی
وی درباره ی اقدامات هلال احمر در اربعین حسینی نیز اظهار داشت: علاوه بر موضوع امداد و نجات به زائران اربعین حسینی موضوع بهداشت، درمان در خارج از کشور نیز بر عهده هلال احمر است و در این خصوص برنامه ریزی های خوبی انجام شده است.
رئیس جمعین هلال احمر با اعلان اینکه ما به دنبال راه اندازی پایگاه امداد و نجات در اربعین حسینی هستیم، اظهار داشت: درمانگاه ها در سه سطح یک تا سه تقسیم بندی شده است؛ همین طور بیمارستان های صحرایی برای ارائه خدمت به زوار راه اندازی خواهد شد و همین طور در هر ۱۰۰ عمود یک مقر سلامت و پزشکی خواهیم داشت.
پیش بینی دو هواپیما به عنوان بیمارستان هوایی در اربعین
کولیوند اضافه کرد: دو هواپیما به عنوان بیمارستان هوایی با ستاد کل نیروهای مسلح هماهنگ شده تا در صورت نیاز از آن در عملیات اربعین استفاده کنیم؛ هماهنگی لازم با حشد الشعبی هم انجام شده تا بتوانیم با هم افزایی به زائران خدمات رسانی نماییم.
وی اشاره کرد: دیپلماسی سلامت ایران، عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان و دیگر کشورها در این راهپیمایی عظیم فرهنگی خودرا نشان خواهد داد و امسال بر خلاف سالهای پیش هلال احمر سرانه ای دریافت نمی کند و خدمات رایگان پزشکی و درمانی به همه زائران ارائه می دهد.
رئیس هلال احمر با اشاره به اقدامات هلال احمر برای مراسم اربعین اظهار داشت: امدادگران ما در مرزهای شرقی و غربی درحال خدمت هستند، بهداشت و درمان در داخل عراق با هلال احمر است و تمام اقدامات لازم برای خدمات رسانی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: تجارب گذشته را احصا کردیم، به عنوان مثال در مرز زرباطیه پایگاه بهداشت و درمان ایجاد کردیم و از موکب های بزرگ هم درخواست کردیم در آنجا باشند.
کولیوند اظهار داشت: در نجف هم پایگاه هلال احمر داریم و هم بیمارستان ثابت و موقت به وجود آورده ایم، تمامی مسیر نجف تا کربلا را تحت پوشش داریم و در وسط راه یک بیمارستان صحرایی به وجود آورده ایم.
رئیس هلال احمر اظهار داشت: ۵۰ دستگاه آمبولانس و ۶ دستگاه اتوبوس آمبولانس را به عراق می بریم و ۴ فروند بالگرد را در مرزها مستقر کردیم تا در صورت نیاز از آنها استفاده نمائیم.
وی اظهار داشت: پیش بینی ۵ میلیون جمعیت جهت شرکت در مراسم اربعین را داریم به همین دلیل با حشدالشعبی عراق رایزنی کردیم تا هم افزایی کامل برای خدمت به زوار اباعبدالله باشد.منبع:

1401/06/02
17:07:48
5.0 / 5
686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین