احساسی که نشانه از دست دادن حافظه است

احساسی که نشانه از دست دادن حافظه است

آزمایشگاه رادین: خراسان رضوی هرچه افراد در مراحل اولیه زندگی خود مشکلات روحی و روانی بیشتری را تجربه کنند، مشکلات حافظه آنان در آینده بیشتر می شود.


به نقل از سایکولوژی، نتایج مطالعات نشان می دهد که دوره های افسردگی در اوایل زندگی با از دست دادن حافظه در آینده مرتبط می باشد.
افرادی که در ۲۰، ۳۰ و ۴۰ سالگی افسردگی و اضطراب را تجربه می کنند، در دهه ۵۰ زندگی خود گرفتار مشکلات حافظه می شوند.
این نتایج نشان میدهد که افسردگی ممکنست منجر به زوال عقل در آینده شود بدین سبب مقابله با افسردگی و اضطراب در بزرگسالی ممکنست به کاهش مشکلات حافظه همین طور کاهش خطر مبتلاشدن به زوال عقل کمک نماید و روش هایی مانند مدیتیشن، ورزش و حفظ روابط قوی همگی می توانند کمک کننده باشند.
دکتر دریا گایسینا، محقق این تحقیق اظهار داشت: ما دریافتیم که هرچه تعداد دوره های افسردگی افراد در بزرگسالی بیشتر باشد، خطر مبتلاشدن به اختلالات شناختی در آینده بیشتر خواهد بود.
این یافته اهمیت مدیریت موثر افسردگی را برای جلوگیری از ایجاد مشکلات سلامت روانی مکرر با نتایج منفی طولانی مدت نشان میدهد.
نتایج حاصل مطالعه ای است که روی بیش از ۱۸هزار نوزاد متولد شده در سال ۱۹۵۸ انجام شد که تا بزرگسالی تحت کنترل بودند.
نتایج نشان داد که هر چه افراد در مراحل اولیه مشکلات سلامت روانی بیشتری داشته باشند، مشکلات حافظه آنان در آینده بیشتر خواهد بود.
یک دوره افسردگی یا اضطراب در سالهای بالاتر تأثیر کمی داشت. با این وجود، دو یا سه دوره افسردگی و اضطراب در ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ سالگی با عملکرد بدتر حافظه در ۵۰ سالگی مرتبط بود.
امبر جان، محقق ارشد این تحقیق اظهار داشت: ما از نتایج تحقیقات قبلی می دانستیم که علایم افسردگی که در اواسط بزرگسالی تا اواخر بزرگسالی تجربه می شود، می تواند کاهش عملکرد مغز را در آینده پیش بینی نماید اما از این که دیدیم علایم افسردگی به وضوح در سه دهه بزرگسالی، پیش بینی کننده مهم عملکرد حافظه ضعیف تر در اواسط زندگی است، شگفت زده شدیم.
این تحقیق باید زنگ خطری باشد برای انجام هر کاری که می توانید برای صیانت از سلامت روان خود انجام دهید مانند حفظ روابط قوی با دوستان و خانواده، انجام تمرینات بدنی یا تمرین مراقبه ذهن آگاهی که همه این موارد سلامت روان را تقویت می کنند.1401/06/04
11:20:28
5.0 / 5
602
تگهای خبر: سلامت , مدیریت , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین