پیشبینی کاهش شیوع آبله میمونی در آمریکا

پیشبینی کاهش شیوع آبله میمونی در آمریکا

به گزارش آزمایشگاه رادین، کارشناسان و مقامات بهداشتی آمریکا اعلام کردند: به نظر می آید تعداد موارد مبتلا شدن به بیماری آبله میمونی در ایالات متحده که تابحال بیشترین موارد شناخته شده مبتلا شدن به این بیماری را در جهان داشته، رو به کاهش است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، مقامات بهداشتی آمریکا خاطر نشان کردند که کوشش برای تزریق واکسن و افزایش آگاهی افراد در مورد این بیماری منجر به کاهش موارد مبتلا شدن به آن در شهر نیویورک شده است. همینطور به نظر میرسد که روند مبتلا شدن به این بیماری در سان فرانسیسکو هم طی هفته های اخیر تثبیت شده است.
گفته می شود که تعداد موارد جدید مبتلا شدن به آبله میمونی در اروپا هم درحال کاهش است.
"روشل والنسکی"، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا (CDC) هم به اهمیت تزریق واکسن ها به صورت مساوی در بین افراد در معرض خطر این بیماری و همینطور افزایش آگاهی دانشجویان دانشگاه ها در این یاد شده کرد چونکه با از سرگیری کلاس های دانشگاهی در هفته های اخیر چند مورد مبتلا شدن به این بیماری در میان دانشجویان شناسایی شده است.
بر مبنای آخرین داده های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا، از ماه مه سالجاری میلادی (۲۰۲۲) بیشتر از ۴۷ هزار و ۶۰۰ مورد مبتلا شدن به آبله میمونی در ۹۹ کشور جهان گزارش شده است.
همینطور ایالات متحده با بیشتر از ۱۷ هزار و ۴۰۰ مورد، اسپانیا با ۶۴۰۰، برزیل با نزدیک به ۴۰۰۰ و فرانسه، آلمان و بریتانیا با بیشتر از ۳۰۰۰ مورد مبتلا شدن به آبله میمونی تابحال بیشترین تعداد مبتلایان به این بیماری را در جهان گزارش کرده اند.
در آمریکا هم ایالت کالیفرنیا نزدیک به ۳۳۰۰ مورد مبتلا شدن به این بیماری را گزارش کرده است.
به گزارش "وب ام دی"، سازمان جهانی بهداشت (WHO) هم هفته گذشته اعلام نمود که تعداد موارد جدید مبتلا شدن به آبله میمونی در سرتاسر جهان بین ۱۵ تا ۲۱ اوت بعد از چهار هفته افزایش متوالی، ۲۱ درصد کاسته شده است.
منبع:

5.0 / <5
669
1401/06/09
08:41:23
تگهای خبر: بهداشت , بیماری
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین