رییس جمعیت هلال احمر مطرح كرد

ضرورت هم افزایی دستگاه ها در کاهش حوادث رانندگی

ضرورت هم افزایی دستگاه ها در کاهش حوادث رانندگی

به گزارش آزمایشگاه رادین، رئیس جمعیت هلال احمر با تکیه بر این که با هم افزایی دستگاه ها شاهد کاهش تصادفات و حوادث رانندگی خواهیم بود، در عین حال اظهار داشت: برخی دستگاه ها وظیفه خویش را در این حوزه نمی دانند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند در حاشیه برگزاری نخستین سمپوزیوم ملی قرارگاه مدیریت و کاهش تلفات حوادث ترافیکی اظهار نمود: تجارب خوبی داریم که وقتی هم افزایی دستگاه ها صورت گیرد در مورد کاهش تصادفات نتیجه می گیریم.
وی با اشاره به اینکه قرار شد قرارگاهی را در جمعیت هلال احمر تشکیل دهیم و تلاش نماییم که جانی را حفظ نماییم و آلام را کاهش دهیم اظهار داشت: در سفرهای اربعین هم امکان دارد بسیاری با خودرو های شخصی تردد کنند و درصد کمی امکان دارد با هواپیما بروند. بر همین مبنا قرار شد این جلسه را برگزار نماییم که هم برای اربعین از آن بهره بگیریم و هم برای عید نوروز سال ۱۴۰۲ مصدومان و جانباختگان را کاهش دهیم. طبیعتا اگر از حالا برنامه ریزی نماییم موفق تر خواهیم بود.
رییس جمعیت هلال احمر اظهار نمود: در این جلسات تصمیمات خوبی گرفته می شود و سایر دستگاه ها هم به وجد می آیند و پای کار می آیند. برخی دستگاه ها وظیفه خویش را در این حوزه نمی دانند.
وی افزود: اصلی ترین نقش را مردم عزیز دارند و هر کجا که مردم همراه ما بودند بسیار موفق بودیم. یکی از دلایل اصلی این بود که مردم حامی ما هستند و ما جمعیتی مردمی هستیم.
کولیوند با اشاره به اینکه هدف این جلسه اینست که همه به میدان بیایند و چنین جلساتی برای صدمه شناسی است، اظهار داشت: نقش هلال احمر مشخص است اما هر جا باری زمین مانده باشد ما آنرا بر می داریم.
کولیوند در ادامه این سمپوزیوم هم اظهار نمود: به جز قانون و وظیفه حاکمیتی که برای نجات جان مصدومان در جاده ها به هلال احمر واگذار شده است، عملیات جست وجو و نجات در حوادث ترافیکی یک تکلیف اخلاقی و رسالتی بشردوستانه است.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم با اقدامات فوری، همدلی و مشارکت دستگاههای مسئول گام مهمی در این روزها برای کاهش تلفات محورهای مواصلاتی در غرب کشور داشته باشیم اظهار نمود: ترافیک ناشی از راهپیمایی بزرگ اربعین در ایام پیش رو باید امن و با حداقل حوادث ترافیکی باشد و پایگاه های امداد و نجات جاده ای هلال احمر در آمادگی کامل هستند.

کولیوند تصریح کرد: کمی بعد از اربعین برای امدادرسانی زمستانه در محورهای مواصلاتی می رسیم و پس از آن امیدواریم پویش نوروز ۱۴۰۲ بدون سوانح ترافیکی بعنوان نماد این قرارگاه به موفقیت مطلوب برسد.
منبع:

1401/06/10
11:00:08
5.0 / 5
543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین