مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تشریح كرد

تکلیف قانونی تجمیع بیمه ها در بیمه سلامت

تکلیف قانونی تجمیع بیمه ها در بیمه سلامت

به گزارش آزمایشگاه رادین، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، جزئیات خدمات این سازمان بیمه گر به بیمه شدگان درحوزه های مختلف را شرح داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی ناصحی اظهار داشت: بیمه سلامت ایران نزدیک به ۳ دهه است که فعالیت می کند، مطابق قانون تمامی بیمه ها باید در کشور تحت نام بیمه سلامت تجمیع شوند؛ البته این قانون هنوز به صورت کامل محقق نشده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به این که بیمه سلامت بزرگترین بیمه حوزه سلامت کشور است، اضافه کرد: این بیمه بیشتر از ۴۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را در ۵ صندوق بیمه ای زیر پوشش دارد، بزرگترین صندوق بیمه ای روستاییان و عشایر است که در مراکز دولتی ۹۰ درصد هزینه های بستری و ۷۰ درصد هزینه های سرپایی توسط بیمه پرداخت می شود.
وی با اعلان اینکه دومین صندوق بیمه همگانی است، خاطرنشان کرد: در این صندوق نزدیک به ۱۷ میلیون نفر زیر پوشش هستند. همینطور بیمه کارکنان دولت شامل تمامی کامندان دولت می باشد، صندوق سایر اقشار از خانواده معظم شهدا، کمیته امداد، بهزیستی، خانواده زندانیان و حتی اتباع می توانند در این صندوق قرار گیرند و صندوق ایرانی ها که مجموع افراد این صندوق ها ۴۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است.
ناصحی تصریح کرد: در دولت سیزدهم بیشتر از ۶ میلیون نفر بدون پرداخت هزینه در ابتدای سال زیر پوشش بیمه سلامت به صورت مجانی قرار گرفتند، این فرصتی بود که خوشبختانه با هدف کاهش هزینه های جیب مردم و دسترسی به درمان فراهم گردید، البته برای سایر دهک ها که باید از آزمون وسع استفاده کنند، فرصت ۳ ماهه ای فراهم گردید که افراد فاقد بیمه به صورت مجانی بیمه شوند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، درمورد اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی گفت: این قانون در مجلس به تصویب رسیده است، از سال ۱۳۹۹ و بعد از آن در ۱۴۰۰ درقوانین بودجه ای در نظرگرفته شد و بیمه سلامت بعنوان مجری پیشتاز در اجرای آن موفق عمل کرده است.
وی اظهار داشت: در حال حاضر عمده استان ها مانند یزد ۱۰۰ درصد نسخ به صورت الکترونیکی صادر می شود، بدون شک این طرح برای مردم و حوزه سلامت فواید بسیاری دارد.
ناصحی در رابطه با پشتیبانی از زوجین نابارور اضافه کرد: تمامی خدمات تشخیصی و درمانی در حوزه ناباروری زیر پوشش بیمه است، خوشبختانه استان یزد دراین زمینه پیش گام بوده و از پیشرفته ترین روش ها در این استان برای درمان ناباروری استفاده می شود. برای بیمه شدگان در این بیماری ۹۰ درصد هزینه های بستری و هزینه های سرپایی پرداخت می شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، با اعلان اینکه مادران آبستن زیر پوشش بیمه قرار می گیرند، افزود: همینطور فرزندان آنها هم تا ۵ سالگی زیر پوشش قرار می گیرند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی با تأکید بر پشتیبانی از بیماران صعب العلاج اظهار داشت: برای این بیماران هم به دنبال کاهش پرداختی ها از جیب مردم هستیم و در هفته های آتی اقدامات خوبی دراین زمینه صورت می گیرد. به لحاظ اعتباری بلاعوض ۵ هزار میلیارد تومان و ۲ هزار میلیارد تومان هم به صورت تسهیلات ۴ درصدی در کنار صندوق پشتیبانی از بیماران صعب العلاج وجود دارد.
منبع:

5.0 / <5
650
1401/06/12
18:32:38
تگهای خبر: امداد , بیماری , بیمه , خدمات
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین