معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت:

سیاست های مدیریتی مسئولان باید با واقعیت های روز جامعه منطبق باشد

سیاست های مدیریتی مسئولان باید با واقعیت های روز جامعه منطبق باشد

به گزارش آزمایشگاه رادین، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت عنوان کرد: سیاست های مدیریتی مسئولان باید با واقعیت های روز جامعه منطبق باشد و بر آن اساس اقدامات لازم صورت گیرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر بهروز رحیمی، در جریان دوره آموزشی مدیران سیستم سلامت در جمع معاونین توسعه دانشگاه های علوم پزشکی منتخب سطح کشور، ضمن اشاره به وجود چهره های توانمند و با تجربه در میان مدیران نظام سلامت، اظهار داشت: باید توجه ویژه ای به آموزش و توانمندسازی مدیران سیستم سلامت داشته باشیم و از مدیران باتجربه نیز در این راه استفاده بهینه را ببریم.
وی با اشاره به تکمیل پروژه ها و تامین منابع به عنوان وظایف ذاتی حوزه معاونت توسعه، اشاره کرد: رسالت اصلی حوزه توسعه، تربیت و آموزش مدیران جوان برمبنای نیازهای کشور است.
ضرورت آموزش های پیوسته برای تربیت مدیران
رحیمی در ادامه انتخاب روش های مناسب آموزشی و آموزش های پیوسته را برای تربیت مدیران ضروری دانست و اظهار داشت: تبدیل عزت نفس به اعتماد به نفس موجب ایجاد مسئولیت پذیری مدیریتی و ارزش افزوده اجتماعی می شود.
وی ضمن اشاره به تفاوت میان واقعیت و حقیقت، عنوان کرد: سیاست های مدیریتی مسئولان باید با واقعیت های روز جامعه منطبق باشد و بر آن اساس اقدامات لازم صورت گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت همین طور تغییر مدل حکمرانی سلامت را ضروری عنوان نمود و اضافه کرد: رویکرد آزمون های استخدامی باید به سمت ایجاد فرصت جذب برای نیروهای نخبه، متخصص، متدین و کارآمد پیش رود.
وی، پاسخگویی و مسئولیت پذیری را از بنیان های مدیریت دانست و در ادامه اشاره کرد: خودمدیریتی باید در زمینه های مختلف معاونت توسعه وجود داشته باشد تا چابکی در عملکردها ایجاد شود.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در آخر با اشاره به اهمیت عدالت در سیستم سلامت تبیین کرد: عادلانه ترین کار در زمینه توسعه، شفافیت است.
منبع:

1401/06/13
23:28:35
5.0 / 5
663
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین