چگونه ماساژ سبب کاهش وزن می شود؟

چگونه ماساژ سبب کاهش وزن می شود؟

به گزارش آزمایشگاه رادین، خراسان رضوی وقتی صحبت از کاهش وزن و مدیریت وزن به میان می آید، ایده ها، تمرین ها، رژیم های غذایی، مکمل ها یا اپلیکیشن های جدیدی که ادعا می کنند جدید ترین و بهترین ها را جهت کمک به شما در رسیدن به وزن ایده آل عرضه می دهند، کم نیستند. در حالیکه هر رژیم غذایی و روند تمرینی جدید ادعا می کند که به سادگی نتیجه می دهد اما تعداد بسیار کمی از آن نتایج قابل دستیابی یا قابل حفظ در طولانی مدت عرضه می دهند. به هر حال دستیابی به کاهش وزن حتی در بهترین روزها هم دشوار است.به نقل از هلث، اگر بتازگی برای کاهش وزن تلاش نموده اید، ممکنست به روشی برخورد کرده باشید که ادعا کند یک ماساژ خاص دارد و می تواند به کاهش وزن شما کمک نماید. این ایده که یک ماساژ آرامش بخش می تواند جزئی از برنامه کاهش وزن شما باشد، ممکنست کمی عجیب به نظر برسد و لابد با خود فکر کرده اید که اگر به همین راحتی است افراد آنرا انجام می دهند اما ممکنست دانش استفاده از ماساژ برای مساعدت با کاهش وزن های سرسخت بیش از آنچه فکر می کنید توسعه یافته داشته باشد.

کلینیک مایو ایالات متحده توضیح می دهد ماساژ روشی عالی برای کسب آرامش است و حتی به بهبود عضلات دردناک کمک می نماید. اصطلاح ماساژ به فشار دادن، مالش و حرکات با مهارت بر پوست و بافت های ماهیچه ای اشاره دارد. نوع و فشار ماساژ می تواند مختلف باشد؛ همانطور که محل تمرکز ماساژ متفاوت می باشد. تعدادی از انواع ماساژ رایج شامل ماساژ ورزشی، ماساژ عمیق، نقاط ماشه ای، سوئدی و رفلکسولوژی است.

ماساژدرمانی جزئی از پزشکی یکپارچه در نظر گرفته می شود که نگاهی جامع تر برای مراقبت های پیشگیرانه و عملی ارائه می دهد. علاوه بر این دریافت ماساژ خوب فواید زیادی برای سلامتی مانند کاهش استرس کلی، کاهش درد، کاهش ضربان قلب، کاهش فشار خون و بهبود عملکرد سیستم ایمنی و گردش خون دارد؛ در صورتیکه ماساژهای هفتگی یا ماهانه ممکنست به کاهش فشار ناشی از یک روز کاری سخت و بهبود سلامت کلی شما کمک نماید، آیا واقعا می توانند در کاهش وزن سالم نیز موثر باشند؟

ماساژ ممکنست بتواند به روند کاهش وزن کمک کند؛ برمبنای مطالعه ای که در سال ۲۰۱۰ در مجله آکادمی اروپایی درماتولوژی و ونورولوژی انتشار یافت، ماساژ تخلیه لنفاوی کاهش چربی ران و شکم را در افراد مبتلا به سلولیت نشان داد. بعد از تقسیم شدن شرکت کنندگان به سه گروه مختلف، ضخامت چربی ران و شکم به ترتیب به ۱.۶۶ و ۲.۴ میلیمتر در گروه یک کاهش یافت؛ در صورتیکه گروه دوم ۲.۲۱ میلیمتر در ران ها و ۱.۷۸ میلیمتر در هنگام رسیدن به شکم کاهش داشتند. گروه سه مطالعه را با از دست دادن ۳.۰۳ میلیمتر در ران و ۱.۲۳ میلیمتر در شکم به انتها رساندند.

با این وجود مزایای درمانی ماساژهای معمول در برنامه سلامت کلی شما ممکنست به شما کمک نماید تا اهداف کاهش وزن خودرا کمی سریعتر از یک رژیم غذایی استاندارد و ورزش به تنهایی انجام دهید.

ماساژ اغلب به عنوان یک روش لوکس یا یک ولخرجی در نظر گرفته می شود؛ با اینحال ماساژ ممکنست یک عنصر انگیزشی اضافی بوجود آورد که حفظ عادات غذایی سالم و ورزش را کمی قابل کنترل تر می کند.

منبع:

1401/06/19
15:31:44
5.0 / 5
460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین