تشکیل تیم ملی مدیریت پرستاری در بحران در وزارت بهداشت

تشکیل تیم ملی مدیریت پرستاری در بحران در وزارت بهداشت

به گزارش آزمایشگاه رادین، معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به حادثه خیز بودن کشور، تربیت پرستاران دوره دیده برای کنترل و مدیریت حوادث و بلایا را ضروری خواند و اظهار داشت: تیم ملی پرستاری در بحران با آموزش ۱۰۰ پرستار از سراسر کشور تشکیل شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر عباس عبادی در سومین دوره آموزشی مدیریت پرستاری در حوادث و بلایا، اظهار داشت: برای ایجاد تیم ملی پرستاری بحران، از دانشگاه های علوم پزشکی کشور پرستارانی که در زمینه های تریاژ، آی سی یو و اورژانس، مهارت و تجربه دارند در سه دوره آموزشی پودمانی پرستاری بحران به صورت نظریه و عملی آموزش می بینند.
وی با بیان اینکه این دوره ها با همکاری مرکز تحقیقات حوادث و بلایای دانشگاه توانبخشی و سلامت اجتماعی تدوین و عرضه می شود، اظهار نمود: پیش از این دو دوره ۳ روزه برای حدود ۶۵ پرستار برگزار شده و این سومین دوره است که با حضور ۳۵ نفر به مدت سه روز درحال برگزاری است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، اضافه کرد: پس از اتمام سه دوره آموزشی به افراد معرفی شده، گواهی داده می شود و این افراد دوره دیده موظف می باشند در شهر و استان خودشان به پرستاران با تجربه و علاقه مند به صورت آبشاری آموزش های لازم را عرضه کنند.
بنابر اعلام وبدا، او در آخر تصریح کرد: در شرایط بحرانی، پرستاران آموزش دیده دوره پرستاری بحران، هسته مرکزی عرضه خدمات درمانی را می توانند بر عهده گیرند.
منبع:

1401/06/20
09:46:46
5.0 / 5
399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین