دبیركل جمعیت هلال احمر :

خدمت هلال احمر به بیشتر از ۸۰ هزار زائر اربعین در داخل کشور

خدمت هلال احمر به بیشتر از ۸۰ هزار زائر اربعین در داخل کشور

به گزارش آزمایشگاه رادین، دبیرکل جمعیت هلال احمر از عرضه خدمات امدادی به بیشتر از ۸۰ هزار زائر اربعین از آغاز شهریورماه تا کنون اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، یعقوب سلیمانی در رابطه با خدمات عرضه شده از جانب این جمعیت به زائرین اربعین حسینی اظهارکرد: هلال احمر از آغاز شهریورماه تا کنون ۱۲۰۵ مرکز عملیاتی ثابت و موقت را برای عرضه خدمات به زائرین اربعین حسینی فعال کرده است. در همین راستا هم در ۱۲ نقطه مرزی هم قرارگاه راه اندازی شده و ۱۹ فروند بالگرد جمعیت هم به حالت آماده باش درآمده است تا در صورت وقوع هر نوع حادثه احتمالی در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حاضر شود.
وی با اشاره به اینکه هفت اردوگاه برای اسکان زائرین در مرزهای کشور ایجاد شده، اظهار داشت: همینطور ۱۱۰۰ دستگاه چادر هم در این زمان برپاشده است. در مجموع با این امکانات و تجهیزات از آغاز شهریورماه تا کنون، هلال احمر پذیرای ۸۰ هزار و ۳۲۴ تن از رجوع کنندگان و زائرین بوده است. طی این مدت ۳۸ هزار و ۲۱۶ نفر هم اسکان اضطراری داده شدند و ۲۹ هزار و ۹۰۰ زائر هم خدمات درمان سرپایی دریافت نمودند.
سلیمانی با اشاره به اینکه ۱۳۹۳ نفر هم به مراکز درمانی منتقل شدند، اظهار داشت: از ۱۰ هزار و ۸۱۵ نفر تست قند و فشار خون گرفته شده و ۷۲۰۰ عدد ماسک هم میان زائرین توزیع شده است، توزیع حدود ۱۳ هزار بطری آب معدنی، ۱۱۳۰ اسپری ضدعفونی کننده و... همچون دیگر اقدامات انجام شده است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر همینطور با اشاره به اینکه سال جاری توزیع محتواهای آموزشی به زائرین را هم در دستورکار قرار دادیم، گفـت: طی این مدت ۲۶ هزار و ۷۲۰ رسانه آموزشی شامل بروشور توزیع شده است. همینطور ۲۷ هزار و ۱۲۰ نفر هم تحت آموزش چهره به چهره قرار گرفته اند.
وی تصریح کرد که اقدامات جمعیت هلال احمر تا آخر مأموریت اربعین و بازگشت زائرین ادامه می یابد و تمامی امکانات در این خصوص به حالت آماده باش کامل درآمده است

5.0 / <5
444
1401/06/21
14:31:16
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , درمان
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین